zabiegi na cellulit

Skuteczne zabiegi na cellulit

Zabiegi na cellulit są tak naprawdę najskuteczniejszym sposobem na całkowite się jego pozbycie. Warto jednak wiedzieć o tym, że nie każdy z dostępnych na rynku jest wystarczająco skuteczny aby usunąć problem. Stąd też warto wiedzieć, które zabiegi na cellulit są skuteczne i tym samym na które warto się zdecydować.

Laseroterapia

Najskuteczniejszą z dostępnych metod na rynku jest laserowa redukcja cellulitu. Światło lasera penetruje komórki tłuszczowe i powoduje tym samym ich rozbicie. Wpływa to na znikanie skorki pomarańczowej z powierzchni ciała. Tego typu zabiegi są bezbolesne, jednak często wywołują dyskomfort u pacjenta. Ponadto aby laserowa redukcja cellulitu przyniosła jakiekolwiek efekty, to konieczne jest wykonanie od kilku do kilkunastu sesji.

Masaż

Często zabiegi na cellulit opierają się na masowaniu miejsc, na których się on znajduje za pomocą odpowiednich aparatów. Wpływa to na usuwanie toksyn z organizmu, a oprócz tego poprawia krążenie krwi i limfy. To wszystko z kolei przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, z której pomarańczowa skórka jest zbudowana. Poza wykonywaniem profesjonalnych zabiegów, warto również wykonywać samodzielne masaże w domu. Można w ten sposób wspomagać zwalczanie cellulitu.

Mezoterapia

Bardzo skutecznym i popularnym zabiegiem zwalczającym cellulit jest również mezoterapia. Polega ona na wstrzykiwaniu w miejsca występowania pomarańczowej skórki specjalnej substancji, która bezpośrednio wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej. Składa się ona zazwyczaj z kofeiny i wyciągu z karczocha. Zwalczanie cellulitu w ten sposób wiąże się jednak z wystąpieniem skutków ubocznych. Zabieg może okazać się bolesny dla osób bardzo delikatnych i mogą pozostać po nim niewielkie siniaki. Znikną one w ciągu paru dni razem ze skórką pomarańczową.

Bańka chińska

Bardzo często stosowanym zabiegiem na cellulit jest bańska chińska. Polega ona na leczeniu cellulitu za pomocą podciśnienia. Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, co z kolei wpływa na intensywne ich przekrwienie. Zabieg ten pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, usuwa toksyny z organizmu i zbędne produkty przemiany materii. Wpływa więc bezpośrednio na zmniejszenie się tkanki tłuszczowej, z której składa się pomarańczowa skórka. Zabieg ten jest bezbolesny, przyjemny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Aby zauważyć efekty, należy jednak zdecydować się na wykonanie kilku powtórzeń takiego zabiegu.