Zbędne kilogramy na brzuchu – jak się ich szybko pozbyć?

Zbędne kilogramy na brzuchu są problem, który dotyczy wielu osób. Najczęściej dotyka on mężczyzn, ale nie tylko. Często zadawanym pytaniem jest to, jak szybko schudnąć z brzucha. Czy to w ogóle możliwe?

Zdrowe odżywianie to podstawa

Zdecydowanie najlepszą odpowiedzią na pytanie o to, jak szybko schudnąć z brzucha jest odpowiednio dobrana dieta. Powinna być ona zrównoważona, zróżnicowana i dostosowana do potrzeb energetycznych organizmu.

Najlepiej, jeżeli w diecie przeważają warzywa i jest w niej jak najmniej mocno przetworzonych produktów. Należy unikać popularnych diet na schudnięcie, o których przeczytać można w sieci, które często składają się z niewielkiej ilości produktów i mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Ćwiczenia pomagające schudnąć

Szybkie schudnięcie z brzucha możliwe jest też dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom. Tkankę tłuszczową najlepiej spalać dzięki ćwiczeniom i aktywnościom związanym z długotrwałym wysiłkiem jak bieganie, nordic walking, czy taniec.

Osobom z dużą nadwagą poleca się na początek ćwiczenia mniej obciążające stawy. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się pływanie.

Jak szybko schudnąć z brzucha – suplementy, które mogą pomóc

Na rynku znaleźć można wiele suplementów, których producenci sugerują, że pomagają one w odchudzaniu. Jedne z nich faktycznie mają pewne działanie, a inne opierają się raczej na wymysłach, niż faktycznej wiedzy naukowej.

Przed wyborem właściwych dla siebie suplementów warto skonsultować się z lekarzem albo wyspecjalizowanym w walce z nadwagą dietetykiem, którzy na pewno pomogą dobrać najbardziej odpowiednie preparaty.