implanty Kraków

Zalety implantów i protez na implantach w Krakowie

Kraków to zdecydowanie miasto, którego mieszkańcy naprawdę bardzo dbają o swój wygląd – także naturalnie właśnie o stan uzębienia.

Brak zębów – nawet częsty problem

Niestety jednak czasem zdarza się nawet osobom, które bardzo dbają o zęby, z różnych powodów owo uzębienie stracić. Jak to się dzieje? Powodem czasem jest choroba, innym razem uraz. Wiele osób raczej jednak nie traci całego uzębienia tylko kilka zębów albo nawet jedynie pojedynczy ząb. Co można w takiej sytuacji zrobić?

Utrata zęba – implanty Kraków

W przypadku utraty zęba albo też kilku zębów najlepiej sprawdzają się zdecydowanie implanty zębów Kraków. Oczywiście można zastanawiać się nad przeróżnymi mostkami czy innym wypełnieniem, niemniej jednak nie zawsze zdaje ono egzamin. Przede wszystkim bowiem implanty Kraków mają szereg dość istotnych zalet. A mianowicie trzeba wspomnieć o tym, że w pełni spełniają one rolę funkcjonalną i estetyczną. Mianowicie doskonale sprawdzają się modelując ładnie rysy twarzy czy dopasowując się do reszty uzębienia zarówno pod kątem barwy jak i kształtu. Takie implanty zębów Kraków także doskonale sprawdzają się podczas codziennego ich użytkowania. Mianowicie umożliwiają komfortowe spożywanie pokarmów i gryzienie, nie kruszą się, nie wypadają.

Proteza na implantach – utrata kilku zębów lub całego uzębienia

Co jednak należy zrobić, jeśli niestety zdarzy się tak, że stracimy całe uzębienie albo też znaczną jego część? Otóż wówczas implanty zębów Kraków byłyby dość kosztownym i mało praktycznym przedsięwzięciem. Z kolei zwykła proteza jest dość niewygodna i mało estetyczna. Dlatego też lepiej jest zainwestować w protezę na implantach Kraków. Proteza na implantach cena Kraków jest niestety nieco wyższa niż cena standardowej protezy, niemniej jednak sprawdza się ona nieporównywalnie lepiej. Przede wszystkim taka proteza pięknie imituje prawdziwe zęby. Ponadto nie trzeba, a nawet nie można jej wymieniać na noc. Ładnie także modeluje rysy twarzy. Co zaś w zasadzie najważniejsze to fakt, że proteza na implantach cena Kraków jest wyższa, niemniej jednak wykonana jest z lepszej jakości materiałów, co z kolei przekłada się na jej pełną funkcjonalność. W skrócie taka proteza umożliwia wygodne gryzienie.

Problemy z implantami

Na koniec warto tylko zaznaczyć, że choć są to znakomite rozwiązania, to niestety nie zawsze dobrze się sprawdzają u każdej osoby. Czasem bowiem nadmierne obniżenie dołu zębodołowego powoduje brak możliwości włożenia trzpienia. Warto także pamiętać o tym, że jest to dość kosztowne przedsięwzięcie.