Wspaniałe właściwości azjatyckiej rośliny

W naszym społeczeństwie jest coraz więcej osób chorych na cukrzycę i któryś rodzaj nowotworu. Walczymy z tymi i innymi chorobami na mnóstwo sposobów, zarówno konwencjonalnymi lekami jak i fitoterapią, która polega na leczeniu ziołami i przynosi zadowalające efekty.

Fitoterapia opiera swoją skuteczność na badaniach naukowych. Ostatnie badania udowadniają, że roślina azjatycka o nazwie gymnema sylvestris ma silne działanie przeciwcukrzycowe, dlatego używa się jej w diabetologii.

Działanie

Gymnema sylvestre ma również swoje zastosowanie jako środek przeczyszczający, przeciwgorączkowy, moczopędny i wzmacniający pracę serca. Hindusi nazywają tę roślinę „niszczycielem cukru”, ponieważ kiedy żujemy jej liście, tracimy zdolność do odczuwania słodkiego smaku. Sprawdzi się więc dla osób, które chcą ograniczyć jedzenie słodyczy, ponieważ roślina ta zmniejsza łaknienie na słodki smak. Gymnema sylvestre sprawdza się w odchudzaniu to pnącze podobne do winorośli, które rośnie w lasach tropikalnych i zagajnikach, a do nas dociera jako surowiec bezwonny i wysuszony o żółto zielonej barwie. Ma dość nieprzyjemny gorzki smak, jednak szerokie spektrum działania. Normalizuje poziom glukozy we krwi, obniża poziom cholesterolu, ma działanie przeciwwirusowe, utrzymuje właściwy poziom insuliny i glukozy we krwi stymuluje pracę serca i układu krążenia.

Stosowanie gymnema sylvestre liście

Aby uzyskać oczekiwane rezultaty należy spożywać preparat 3 razy dziennie, popijając wodą. Oczywiście na pozytywne rezultaty trzeba trochę poczekać, bo efekty możemy zauważyć po jakichś trzech – czterech miesiącach stosowania. Jeśli jednak roślinę tę stosują osoby zdrowe to nie zaobserwowano u nich spadku poziomu glukozy we krwi. Najlepsze efekty widać u osób, które chorują na cukrzycę od dłuższego czasu. Jeśli ktoś chciałby uzyskać szybki rezultat to może połączyć gymnema sylvestre liście z liśćmi zielonej herbaty, która ma duże działanie antyoksydacyjne. Spadek glukozy we krwi będzie zauważalny już po pierwszym wypiciu takiego naparu.

Zioła – Dary od natury

Warto więc interesować się wspaniałymi właściwościami ziół ponieważ natura daje nam to, czego potrzebujemy aby przetrwać w dobrej kondycji i cieszyć się zdrowiem. Takie wspaniałe rośliny sprawiają, że nawet diagnoza o zapadnięciu na groźną chorobę, może okazać się nam nie straszna, ponieważ będziemy potrafili walczyć z nią. Za sprzymierzeńca w tej walce, warto wybrać sobie odpowiednie zioła i konsekwentnie je stosować. Oczywiście trzeba robić to w oparciu o odpowiednią wiedzę i konsultować z lekarzem.