Dobry stomatolog Szczecin

Co warto wiedzieć na temat leczenia endodontycznego

Z reguły większość osób dba o zdrowie swojej jamy ustnej. Niestety próchnica jest to podstępna choroba i czasami rozwija się w taki sposób, że zmiany w zębie można zauważyć dopiero po wykonaniu naprawdę dobrej jakości zdjęcia RTG. Niejednokrotnie skłania do tego dopiero ból zęba, które teoretycznie pojawia się bez żadnej przyczyny. Poniżej trochę ważnych informacji na temat leczenia endodontycznego, czyli inaczej leczenia kanałowego, doradzanego w tego typu sytuacjach.

Dobry stomatolog Szczecin i leczenie kanałowe

Tak jak wspomniano powyżej, próchnica bywa bardzo podstępną chorobą. Czasami niewielka zmiana na zewnątrz zęba może okazać się czymś rozległym wewnątrz jego tkanek. Silny ból pojawiający się po prostu nagle i bez wcześniejszych zapowiedzi, może oznaczać silne zapalenie miazgi i konieczność podjęcia leczenia kanałowe go. To tak naprawdę ostatni sposób na uratowanie zęba przed usunięciem, na szczęście właśnie to leczenie pozwala zachować ząb nawet na kolejne lata. Zamiast go usuwać, można zastosować odpowiednie lekarstwo, dzięki któremu ząb zostanie wynerwiony, co ostatecznie sprawi, że minie silny ból.

Dentysta Szczecin – leczenie kanałowe pod mikroskopem

Dobry dentysta Szczecin bardzo często proponuje leczenie kanałowe pod mikroskopem. Na czym ono polega? W bardzo dużym skrócie i uproszczeniu – lekarz stomatolog oglądać zmienione tkanki zęba w bardzo dużym powiększeniu. To właśnie dzięki temu jest w stanie usunąć zmienione chorobowo tkanki zęba wręcz perfekcyjnie, co trudno zrobić bez tak specjalistycznego sprzętu. Nowoczesne centrum stomatologiczne Szczecin praktycznie zawsze wykorzystuje mikroskopy do przeprowadzania tego typu procedur. Oczywiście leczenie endodontyczne może być prowadzone również bez użycia mikroskopu, wtedy jednak istnieje większe prawdopodobieństwo, że ząb nie zostanie dobrze oczyszczony z zepsutych tkanek.

Centrum stomatologiczne szczecin – co daje leczenie kanałowe

Dobry stomatolog Szczecin to specjalista, który po oczyszczeniu korzenie zęba, za pomocą często stosowanego materiału, jakim jest gutaperka, wypełni następnie szczelnie korzenie zęba. To dzięki temu nie będą rozwijać się w nim bakterie beztlenowe, a ząb zostanie odbudowany na przykład za pomocą korony porcelanowej. To właśnie dzięki temu w łuku zębowym nie pozostaną brzydkie ubytki, które nie tylko wyglądają mało atrakcyjnie, ale też prowadzą do destabilizacji całego łuku zębowego. Leczenie endodontyczne to inaczej leczenie zachowawcze, dzięki któremu można zachować nawet mocno zepsuty ząb.