Ulubiona kuracja odchudzająca celebrytów, czyli catering dietetyczny

Bardzo szybki tryb życia oraz spora liczba zajęć w ciągu dnia sprawia, że cierpi na tym nasz wygląd zewnętrzny i zdrowie. Wiele osób rezygnuje z domowych posiłków na rzecz wysokoprzetworzonej żywności, fast foodów lub ograniczenia do bułki z jogurtem i kawy. W ten sposób łatwo doprowadzić do otyłości, cukrzycy, miażdżycy oraz wielu innych, uciążliwych przypadłości. Jakiś czas temu celebryci odkryli sposób na zachowanie idealnej sylwetki bez spędzania długich godzin w kuchni. Dzięki nim obecnie coraz więcej osób stosuje dietę pudełkową.

Co to jest catering dietetyczny i jakie menu obejmuje?

Dietę pudełkową zaczyna się od wizyty u profesjonalnego dietetyka. Specjalista ocenia stan zdrowia osoby, która pragnie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Określa poziom tkanki tłuszczowej oraz tworzy menu dostosowane do indywidualnych potrzeb organizmu, biorąc przy tym pod uwagę skłonności do alergii pokarmowych oraz światopogląd pacjenta. Tak przygotowany jadłospis trafia do firmy cateringowej. Catering dietetyczny menu opiera ściśle na zaleceniach dietetyka i może ono zawierać m.in. potrawy bezglutenowe, wegetariańskie, wegańskie, posiłki bez laktozy lub o niskim indeksie kalorycznym. Następnie ugotowane już dania są dostarczane pod wskazany przez klienta adres. Dieta pudełkowa menu obejmuje zazwyczaj pięć posiłków dziennie chyba, że klient pragnie zaoszczędzić. W takim wypadku można zdecydować się na mniejsze zestawy, np. cztero- lub trzydaniowe.

Zalety menu opartego na cateringu dietetycznym

Dieta pudełkowa ma tę wielką zaletę, że nie musimy sami gotować. Odpada również częste robienie zakupów spożywczych. Ponadto menu catering dietetyczny tworzy według zaleceń dietetyka. Dzięki temu mamy pewność, że odżywiamy się we właściwy sposób. Niezależnie od tego, czy pragniemy schudnąć, czy też zależy nam na zdrowym odżywianiu dieta pudełkowa menu ściśle podporządkowuje potrzebom konkretnej osoby. Późnym wieczorem, lub wczesnym rankiem kurier przywozi nam jedzenie na cały dzień, a my możemy w inny sposób wykorzystać czas zaoszczędzony na przygotowywaniu posiłków. Do niedawna wiele osób rezygnowało z diety pudełkowej ze względu na wysokie ceny. Jednak im więcej klientów z niej korzysta, tym częściej catering dietetyczny menu oferuje taniej. Tym sposobem dieta celebrytów jest obecnie bardzo chętnie stosowana przez zapracowanych biznesmenów oraz osoby, które nie potrafią lub nie lubią gotować.