Protetyka stomatologiczna

Rodzaje usług protetyki stomatologicznej

O możliwościach protetyki stomatologicznej można by mówić bardzo długo. Dział ten stale się rozwija, proponując pacjentom wiele rozwiązań ich problemów z uzębieniem. Protetyka Szczecin to szansa na uzyskanie dobrych jakościowo, idealnie dopasowanych protez. Jakie rodzaje usług są tu oferowane?

Ruchome protezy zębowe

Odbudowa utraconych zębów może przybierać różnorodne formy. W przypadku niektórych pacjentów specjaliści stawiają na ruchome, a więc wyjmowane wersje protez. Do wyboru są tu przede wszystkim opcje akrylowe i szkieletowe. Protetyka Szczecin proponuje takie rozwiązania przede wszystkim osobom, które nie posiadają zębów naturalnych w większej ilości. Warto zauważyć, że choć ruchome protezy uznawane są za mniej wytrzymałe, to jednak rozwój technologii sprawił, że ich jakość i wytrzymałość wzrasta z biegiem czasu. Protezy zębowe Szczecin nawet w ruchomym wydaniu pozwalają pacjentowi na znaczne podniesienie komfortu życiowego. Dużym atutem jest też ich naturalny wygląd.

Stałe protezy zębowe Szczecin

Wygoda użytkowania protez wzrasta jeszcze bardziej w momencie, gdy leczenie dotyczy wstawienia implantów, mostów, koron czy licówek. Protezy stałe oraz ich uzupełnienia są zamocowane bardzo solidnie, przez co pacjent nie odczuwa różnicy między naturalnym uzębieniem, a sztucznym. Protetyka stomatologiczna Szczecin bardzo dba o prawidłowe dopasowanie takich elementów – nie tylko pod kątem wielkości, umiejscowienia, kształtu, ale także koloru. Dobrze dobrane korony lub licówki mogą poprawić wizualny aspekt uzębienia, co dla wielu ludzi ma duże znaczenie. Trzeba również dodać, że stałe rozwiązania cieszą się uznaniem ze względu na czas użytkowania. Protezy zębowe Szczecin są wykonane z najwyższej jakości materiałów i wstawiane przy użyciu zaawansowanego technicznie sprzętu specjalistycznego, przez co często służą pacjentowi przez nawet dziesiątki lat.

Protetyka stomatologiczna Szczecin – koszt

Naturalną sprawą jest pytanie o to, ile trzeba zapłacić na protezy zębowe. Koszt jest jednak zróżnicowany i zależny głównie od typu leczenia i rodzaju uzupełnień. Cena usług, jakie proponuje protetyka Szczecin waha się od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Na pewno wyższych nakładów wymagają protezy stałe (implanty) z uwagi na dłuższy i bardziej skomplikowany przebieg procesu leczenia, konieczność użycia bardziej zaawansowanych urządzeń czy materiałów. Najlepiej zatem zgłosić się na konsultacje, by ustalić z lekarzem plan działania i szacowany koszt. Protetyka stomatologiczna Szczecin stara się dać możliwość leczenia osobom o różnych możliwościach finansowych.