Problemy z żylakami nóg

Stojąca praca zawodowa, ma wiele minusów. Stanie przez kilka godzin dziennie jest nie tylko męczące i bolesne, ale też powoduje różne dolegliwości zdrowotne. Niestety niektóre zawody wymuszają taką pozycję w pracy i nic na to nie można poradzić. Można jedynie leczyć dolegliwości z tym związane.

Żylaki – problem wielu ludzi

Jednym z najpopularniejszych schorzeń, dotykających osoby pracujące w pozycji stojącej są żylaki kończyn dolnych. Na to schorzenie cierpią nie tylko osoby starsze, ale też wiele osób w młodym wieku. Żylaki leczy się operacyjnie, albo za pomocą kompresjoterapii. Operacja żylaków to ostateczność, w mniej zaawansowanych przypadkach stosuje się opaski uciskowe na żylaki.

Kompresjoterapia polega na leczeniu żylaków poprzez bardzo mocny ucisk żył. Żylaki to mocno uwypuklone i pogrubione żyły, które są bardzo bolesne i męczące. Opaski uciskowe na żylaki stosuje się w różnych stadiach niewydolności żylnej, obrzęków limfatycznych oraz zakrzepicy żylnej, która nieleczona może być bardzo groźna dla zdrowia i życia.

Łatwa kompresjoterapia

Leczenie żylaków za pomocą kompresjoterapii nie jest skomplikowane ani trudne. Wystarczy kupić specjalne opaski do uciskania żylaków i systematycznie je stosować. Opaska uciskowa na żylaki nie kosztuje wiele, a dzięki niej można skutecznie wyleczyć to schorzenie. Bardzo ważne jest to, by opaska uciskowa na żylaki zapewniała odpowiednią moc ucisku, zbyt luźna opaska w niczym nie pomoże.

Opaski te mogą występować w postaci rajstop, pończoch lub podkolanówek. Każdy z tych produktów ma działanie uciskowe, tylko systematyczne ich stosowanie zapewni pełny efekt kuracji uciskowej.

Przyczyny powstawania żylaków

Żylaki mogą się pojawić u chorego z wielu względów. Przede wszystkim wpływ na ich występowanie mają uwarunkowania genetyczne. Bardzo często pojawiają się one u osób, które pracują na stojącą, albo z innych względów spędzają dzień w ten pozycji.

Głównym objawem pojawienia się żylaków jest zgrubienie i uwypuklenie żył na nogach. Może się przy tym pojawić uczucie ciężkich nóg, swędzenie, mrowienie, kurcze mięśni i ból nóg w czasie stania. Opaski uciskowe do żylaków znacznie polepszają samopoczucie, poprzez niwelacje objawów tego schorzenia.