Problemy diagnozowane przez poradnie medycyny rodzinnej

Czy wizyta u lekarza rodzinnego może zastąpić wizyty u pediatry albo u geriatry? W większości przypadków tak. Kompetencje lekarza rodzinnego pozwalają na leczenie wielu chorób dziecięcych i wielu chorób występujących u seniorów.

Pierwszy lekarz

Lekarz rodzinny powinien być pierwszym lekarzem, do którego pacjent zwraca się z problemem zdrowotnym. Jeżeli lekarz rodzinny nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z wyleczeniem pacjenta, powinien skierować go do specjalisty. Zwyczajne nadciśnienie, początki cukrzycy, depresja, wszystkie te schorzenia mogą być z powodzeniem leczone w poradni medycyny rodzinnej. Dzięki temu specjaliści będą mogli zająć się poważnymi przypadkami, a czas oczekiwania na wizytę u specjalisty będzie krótszy.

Jakie problemy można diagnozować i leczyć?

Poradnia rodzinna Katowice to doskonałe miejsce, aby przyjrzeć się problemom ze swoim zdrowiem psychicznym, które w ostatnim czasie mogło zostać nadszarpnięte. Jest również bardzo dobre miejsce, żeby zdiagnozować problemy skórne, a także przewlekłe zmęczenie. Wśród społeczeństwa panuje tendencja do bagatelizowanie swoich dolegliwości i schorzeń. Tymczasem wiele z nich można z powodzeniem leczyć, jeśli tylko lekarz będzie mógł na spokojnie im się przyjrzeć. Medycyna rodzinna Katowice to zaangażowani specjaliści, którzy chętnie spojrzą na pacjenta kompleksowo.

Dzieci i seniorzy

Problemy wieku dziecięcego może leczyć nie tylko pediatra, ale także lekarz rodzinny, jeśli tylko chce przyjmować małych pacjentów. Bardzo dużą część pacjentów w poradniach medycyny rodzinnej stanowią seniorzy. Te osoby zazwyczaj biorą bardzo dużo lekarstw. Powinni co jakiś czas obowiązkowo zjawić się w gabinecie, aby lekarz mógł zweryfikować leczenie i jego skuteczność. Medycyna rodzinna Katowice postępuje w ten sposób.

Zaufanie pacjentów

Pacjenci powinni mieć zaufanie do swojego lekarza rodzinnego i powierzać mu wszystkie swoje problemy. Lekarz rodzinny powinien wiedzieć o wszystkich lekarstwach, również tych zapisanych przez specjalistę, do którego pacjent udał się bez wiedzy lekarza rodzinnego. Jest to niezbędne, ponieważ lekarstwa mogą wchodzić ze sobą w interakcje. poradnia rodzinna Katowice to lekarze, którzy wzbudzają u swoich pacjentów duże zaufanie.