Niechirurgiczny i efektywny zabieg mezoterapii osoczem

Mimo rozwoju nowoczesnych technologii nie jesteśmy w stanie zatrzymać naturalnych procesów, takich między innymi jak proces starzenia się skóry. Istnieją jednak skuteczne metody, które pomagają spowolnić ten proces i młodą, jędrną skórą cieszyć się zdecydowanie dłużej. Takie możliwości daje coraz bardziej popularny zabieg mezoterapii osoczem.

Mezoterapia z pomocą osocza – co to takiego?

Każda mezoterapia jest zabiegiem niechirurgicznym, który działa miejscowo i polega na tym, że w głąb skóry wprowadzane są różnego rodzaju składniki aktywne mające na celu wywołać określone efekty. W przypadku mezoterapii osoczem głęboko w skórę wprowadza się koncentrat płytek krwi z niewielką ilością osocza, które pozyskuje się z krwi pacjenta. Dzięki temu regeneracja skóry następuje w wyniku całkowicie naturalnych procesów.

Mezoterapia osoczem jest więc mało inwazyjną i bezpieczną metodą walki z upływem czasu, a przy tym bardzo efektywną. Płytki krwi odznaczają się wyjątkową produktywnością i nie trzeba również obawiać się reakcji alergicznych, jakie mogą wystąpić, gdy w zabiegach medycyny estetycznej stosuje się preparaty pozyskiwane drogą chemiczną lub w innym sposób.

Efekty mezoterapii osoczem

Mezoterapia osoczem przede wszystkim powoduje naturalną odbudowę tkanek i naczyń krwionośnych, co przekłada się na znacznie młodszy wygląd skóry. Staje się ona dużo bardziej sprężysta, jędrna, nawilżona, a zmarszczki mniej widoczne.

W dużej mierze wpływ ma na to również zwiększona produkcja kolagenu, którego z wiekiem w skórze jest coraz mniej. W wyniku działania płytek krwi jest go więcej i tym samym skóra staje się naturalnie odmłodzona.

Kiedy poddać się mezoterapii osoczem?

Mezoterapia osoczem polecana jest każdemu, kto chce skutecznie się odmłodzić i spowolnić procesy starzenia się skóry. Stosuje się ją zarówno na twarz, szyję i dekolt, jak i skórę głowy oraz dłoni. Przeprowadzona na skórze nie tylko zmniejsza zmarszczki i ujędrnia, ale również redukuje przebarwienia, blizny i rozstępy.

Zastosowanie mezoterapii osoczem na skórę głowy ma przede wszystkim na celu zatrzymanie procesu łysienia. W jej wyniku poprawia się kondycja włosów, ich gęstość, a ich wzrost jest dużo bardziej zadowalający. Zabieg pomaga więc skutecznie walczyć z upływem czasu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Elektronika.mcc.pl.