Nerwica- choroba zarówno ciała, jak i duszy

Zaburzeń lękowych nie można absolutnie lekceważyć lub umniejszać ich znaczenia. Nieleczona nerwica może mieć wiele negatywnych następstw, których potem nie da się tak szybko wyeliminować. Dlatego też w przypadku tej jednostki chorobowej liczy się to, by jak najszybciej rozpocząć terapię.

Jakie są pierwsze symptomy nerwicy?

Na początku nerwica nie powoduje, aż tak dotkliwych objawów fizycznych. Chory odczuwa jedynie lekki dyskomfort w żołądku, czasem męczy go zgaga lub ma uczucie guli w gardle. Można natomiast zauważyć już na tym etapie zmiany w jego zachowaniu. Znerwicowany człowiek przede wszystkim ma kłopoty z koncentracją, łatwo wpada w gniew oraz nie może sobie wiele rzeczy przypomnieć, ponieważ zaczyna szwankować mu pamięć.

Ma także trudności z tym, by podołać nadmiarowi obowiązków, gdyż świadomość, iż ma jeszcze tyle do zrobienia zwyczajnie go przytłacza i paraliżuje. Osoba z początkami nerwicy unika towarzystwa innych. A gdy jest to niemożliwe, starannie się od reszty grupy izoluje.

Po czym jeszcze poznać, że ktoś ma zaburzenia lekowe?

A no po tym, że ciągle chodzi smutny, nic go nie cieszy. A na wszystkie wydarzenia wokół reaguje obojętnością i emocjonalnym chłodem. Nerwica ta choroba bardzo przebiegła, bo odwołuje się do naszych lęków i obaw, których sobie nawet do końca nie uświadamiamy.

Dlatego tak trudno ją zdiagnozować w początkowym stadium zaawansowania. Często jest mylona z popularną chandrą lub sezonowym obniżeniem nastroju. Poza tym daje niespójne objawy fizyczne, dlatego też jej diagnostyka trwa tak długo i jest na tak słabym poziomie.

Do czego może doprowadzić nieleczona nerwica?

Po pierwsze do takich powikłań jak choroba serca lub innych narządów wewnętrznych. Po drugie do tego, że chory zrezygnuje ze wszystkich aktywności i zamknie się w domu, wylegując się cały dzień w łóżku,

Po trzecie zlekceważona nerwica może skutkować ciężką depresją. Po czwarte nerwica nieleczona może nawet zakończyć się śmiercią chorego. To przez to, że pod wpływem depresji targnie się on na swoje życie.

Leczenie nerwic w Gliwicach- jak ono wygląda w takich przypadkach.

Leczenie nerwic w gliwicach w przypadku niedoszłych samobójców i osób z głębokimi zaburzeniami lekowymi wygląda zawsze tak samo. Są oni kierowani na indywidualną terapię i przepisuje się im specjalistyczne lekarstwa. Muszą je brać zgodnie z zaleceniami lekarza, bo tylko wtedy przyniosą pożądany i pozytywny skutek.

Gliwiccy terapeuci za każdym razem starają się także odkryć, co jest źródłem fobii u danego pacjenta. Jest to konieczne, gdyż zwalczanie objawów fizycznych przy zaburzeniach emocjonalnych to dopiero czubek góry lodowej. Należy sięgnąć znacznie głębiej do psychiki chorego, by odkryć całą prawdę.