Naturalny lifting twarzy

Kobiety od lat szukają najlepszych sposobów na odmładzanie swojego wyglądu. Nie chcą tak całkowicie godzić się z wyraźnymi skutkami ubocznymi upływu czasu, tak więc wolą z nimi walczyć, chociażby z pomocą liftingu twarzy. Efekt odmłodzenia gwarantują jednak nie tylko profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Można do niego dojść z pomocą naturalnych metod.

Czym jest lifting?

Głównym celem liftingu jest poprawa elastyczności skóry poprzez jej delikatne naciągnięcie i podniesienie jej opadających fragmentów. Efekt młodszej cery osiąga się także poprzez redukcję bądź spłycenie zmarszczek. Ostatnim zadaniem, za jakie odpowiada lifting twarzy, jest korekta owalu.

Celem liftingu nie jest jednak tylko i wyłącznie walka z występującymi już defektami skóry. Pomaga on również zapobiegać kolejnym ewentualnym zmianom. Z tego względu polecany jest wszystkim w wieku powyżej trzydziestu lat.

Czy można odmłodzić skórę bez użycia skalpela?

Chirurgiczne zabiegi dają najlepsze efekty. Pojawiają się one natychmiast po przebytym zabiegu. Mimo tego nie dziwi fakt, że niektórzy boją się aż tak poważnie ingerować w swoją skórę i nie chcą korzystać z pomocy skalpela. Każdy bardziej skomplikowany zabieg wiąże się bowiem z pewnym ryzykiem wystąpienia powikłań.

Dla chirurgii plastycznej można jednak znaleźć wiele ciekawych i niemalże tak samo skutecznych alternatyw. Istnieje mnóstwo mało inwazyjnych zabiegów, które potrafią tak samo dobrze jak chirurgia wpływać na wygląd skóry i ją odmładzać. Dobrym przykładem jest lifting twarzy wolumetryczny. To zabieg, który polega na wstrzykiwaniu pod skórę różnych substancji o działaniu ujędrniającym i modelującym.

Inne metody nieinwazyjnego liftingu twarzy

Ostatnio sporym zainteresowaniem zaczął się cieszyć również laserowy lifting twarzy, który wykonuje się przy pomocy lasera frakcyjnego CO2. To bardzo skuteczna i przy tym całkowicie bezpieczna metoda. Umożliwia spłycenie zmarszczek i wygładzenie skóry, a także korekcję jej owalu.

Chcąc skorzystać z jakiegokolwiek zabiegu tego rodzaju, na pewno należy się mu poddać w sprawdzonej i profesjonalnej placówce. Powinien to być gabinet nowoczesny, wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Lepiej też, by liftingiem zajął się lekarz medycyny estetycznej niżeli kosmetyczka.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.