Aparaty ortodontyczne Łódź

Najważniejsze informacje dotyczące aparatu ortodontycznego

Zadbane zęby to ważny element wizerunku współczesnego człowieka. W dzisiejszych czasach trudno jest odnieść większy sukces zawodowy wtedy, gdy zęby są zaniedbane i brzydkie. Niektóre ich defekty nie wynikają jednak z braku dbałości. Mogą być związane na przykład z chorobą i przebytym leczeniem, z zaniedbań z okresu dzieciństwa. Sporo można zrobić z zębami krzywym. Lekarz ortodonta Łódź to osoba, która dobierze odpowiedni aparat ortodontyczny, który pozwoli wyrównać krzywe zęby.

Aparaty ortodontyczne Łódź

Jeszcze kilkanaście lat temu sądzono, że aparat ortodontyczny to atrybut dzieci oraz ludzi młodych. Rzeczywiście wtedy rzadko spotykano ludzi dorosłych, którzy nosiliby aparat. Dzisiaj jest już inaczej i nawet osoby dorosłe, które dawno ukończyły 40 rok życia, mogą wyprostować w swoje krzywe zęby przez aparat. Co więcej, aparat ortodontyczny stały się w pewnym stopniu modnym gadżetem. Ludzie na eksponowanych i wysokich stanowiskach nie krępują się i noszą aparat nawet do pracy. Dbanie o zęby i niwelowanie zaniedbań z okresu dzieciństwa stało się po prostu modne.

Aparaty ortodontyczne Łódź – od czego zacząć

Lekarz ortodonta Łódź to specjalista, do którego należy wybrać się w celu założenia aparatu. Pierwszym krokiem jest jednak wizyta u zwykłego stomatologa, który musi dokonać szczegółowego przeglądu zębów, a następnie wyleczyć wszystkie ubytki i ściągnąć kamień nazębny. Ten etap prowadzący do założenia aparatu jest bardzo istotny. Noszenie aparatu ortodontycznego niestety podwyższa ryzyko pojawienia się próchnicy. Na to niebezpieczeństwo szczególnie są narażone przestrzenie pod aparatem. Dlatego właśnie zadbanie o zęby przed założeniem jest niezbędne. Kolejny krok to stworzenie specjalnego wycisku zębów pacjenta, na podstawie którego zostanie przygotowany aparat ortodontyczny. Każdy aparat jest dosłownie szyty na miarę czyli robiony od a do z dla konkretnego człowieka.

Efekty noszenia aparatu

Jak długo należy nosić aparat ortodontyczny? Szacunki są różne w zależności od stanu uzębienia pacjenta, jednak z pewnością prostowanie zębów potrwa dłużej niż pół roku. W całym tym procesie ważna jest bowiem również trwałość efektu prostowania. Aby tak właśnie było, by zęby nie cofnęło się na stare miejsce, konieczne jest też noszenie tak zwanej szyny retencyjnej. Ten etap trwa jeszcze kilka miesięcy, prowadzi do umocnienia efektów prostowania. Później można się już się cieszyć naprawdę prostymi i pięknymi zębami, które można poddawać kolejnym zabiegom upiększającym.