Jakie właściwości ma korzeń kudzu?

Korzeń kudzu cieszy się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem. Jest to naprawdę fascynująca roślina, która posiada niesamowite właściwości. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że ludzie na całym świecie ją wykorzystują. Kudzu właściwości powinny być interesujące dla osób uzależnionych.

Co to kudzu?

Kudzu jest określany także jako ołownik łatkowaty i z punktu widzenia ziołolecznictwa posiada wartościowe liście i korzeń. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nawet 12 metrów wysokości może osiągnąć ta roślina pnąca. Kudzu został odkryty w Japonii, ale już 200 lat p.n.e. był wykorzystywany w chińskiej medycynie ludowej. Do USA kudzu trafił dopiero w XIX wieku i początkowo używano go jako pokarm dla zwierząt hodowlanych. Znacznie później odkryte zostały substancje aktywne, ale dosyć szybko stały się składnikiem leków oraz suplementów diety. Najlepiej kupować suplementy od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Można wymienić następujące substancje aktywne: izoflawonoidy, daidzeina i genisteina.

Właściwości korzenia kudzu

Korzeń kudzu wykorzystuje się nie tylko w leczeniu cukrzycy, ale również grypy, gorączki, alergii oraz migren. W przypadku schorzeń górnych dróg oddechowych też może się przydać. Nie wszyscy mają jednak świadomość, że roślina może obniżyć podwyższone ciśnienie krwi, a także złagodzić dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Mniej znana i w sumie niedawno poznana właściwość kudzu to wsparcie w leczeniu uzależnień. Warto zaznaczyć, że związki flawonoidowe hamują przyswajanie alkoholu, a także ograniczają skutki zatrucia alkoholowego. Nie ulega wątpliwości, że pod względem doznawanych wrażeń kudzu zastępuje alkohol, a do tego nie jest w ogóle szkodliwy dla organizmu. Według badań nawet o 30% można ograniczyć ilość wypijanego alkoholu dzięki kudzu. Badania były prowadzone na osobach uzależnionych od alkoholu. Pozytywne działanie rośliny mogą również odczuć osoby uzależnione od papierosów i narkotyków. W walce z rakiem prostaty jest to bardzo cenna broń. Trzeba dodać, że kudzu obniża wpływ androgenów na rozwój raka, ponieważ hamuje aktywność testosteronu. Jednocześnie izoflawonoidy mogą pomóc oczyścić twój organizm z wolnych rodników.