Garść przydatnych informacji na temat fototerapii

Leczenie światłem to fototerapia. To jedna z coraz bardziej popularnych metod wspierania zdrowia, która jest polecana nie tylko w przypadku problemów ze zdrowiem psychicznym, ale również fizycznym. Poniżej garść przydatnych informacji na temat fototerapii ze wskazówkami między innymi dotyczącymi tego, gdzie można z niej skorzystać.

Czym jest fototerapia?

Światło ma niesamowicie duży wpływ na samopoczucie człowieka. Gdy dni są jasne i długie, mamy zdecydowanie więcej energii i lepszy humor. Dlatego też sporo osób cierpi na spadek energii i sił życiowych właśnie jesienią i zimą, gdy w Polsce dni są długie i ciemne.

Fototerapia to nic innego jak wspieranie się światłem. Obecnie można kupić różnego rodzaju lampy do naświetlania, z których korzysta się we własnym zakresie, tak naprawdę zawsze wtedy, gdy istnieje taka potrzeba. Można też wyjść do gabinetu i tam zafundować sobie sesję fototerapii.

Na co pomaga fototerapia?

Najczęściej leczenie światłem jest zalecane tym osobom, które cierpią na przykład na często i nawracające zapalenie zatok, bóle, problemy ze spadkiem energii życiowej i nastroju, a także problemy ze skórą.

Jak zatem widać, fototerapia może być pomocna w wielu różnych sytuacjach. Jej powodzenie w dużym stopniu zależy od regularności. Trzeba zatem o tym pamiętać i naświetlać się najlepiej każdego dnia o stałej porze. W pewnych sytuacjach bywa ona jednak zakazana. Kiedy? Na przykład wtedy, gdy na stałe przyjmuje się leki, które mają składniki fotoaktywne. Wtedy może prowadzić do pojawienia się przebarwień.

Fototerapia jako remedium na problemy ze skórą

Naświetlanie światłem jest też bardzo pomocne w przypadku problemów ze skórą. Trzeba tylko wiedzieć, jakim światłem stymulować swój naskórek, bo można kupić lampy, które emitują światło niebieskie, żółte, czerwone, białe.

Najlepiej dowiedzieć się od kogoś, to zajmuje się tym zawodowo. Można zatem zapytać na przykład kosmetologa albo lekarza medycyny estetycznej. Fototerapia może poprawić jędrność naskórka, wpłynąć pozytywnie na leczenie ran, na przykład tych po trądziku, niwelować rozszerzone pory. Niewielka przenośna lampa to nieduży wydatek, warto zatem kupić sobie taką na własny użytek i korzystać z niej regularnie, aby na własnej skórze odczuć korzyści.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.