Ekstrakt z pestek grejpfruta

W ostatnim czasie ekstrakty roślinne robią zawrotną karierę nie tylko w branży kosmetycznej, ale również jako uzupełnienie diety czy wsparcie w leczeniu wielu chorób i dolegliwości. Siła roślin jest nieoceniona i jest to wiedza znana i skutecznie stosowana od tysięcy lat.

Kiedy sięgnąć po wyciąg z pestek grejpfruta?

Ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk to środek, które przede wszystkim działa przeciwgrzybiczo, przeciwpasożytniczo i skutecznie radzi sobie z infekcjami. Można go stosować zarówno profilaktycznie w sezonie infekcyjnym, jak i w trakcie przeziębienia czy grypy. Warto wspomagać się również wyciągiem z pestek grejpfruta wtedy, gdy antybiotyk nie radzi sobie z chorobą – jak udowadniają badania naukowe wyciąg z pestek grejpfruta skutecznie zwalcza te szczepy grzybów, z którymi nie radzą sobie dostępne na rynku antybiotyki. Z uwagi na niski ładunek glikemiczny wyciąg z pestek grejpfruta jest szczególnie zalecany cukrzykom i wszystkim osobom, którym na sercu leży zdrowy tryb życia.

Wyciąg z pestek grejpfruta właściwości ma również inne. Z uwagi na wysoką zawartość przeciwutleniaczy (np. flawonoidów) wspiera przyswajanie ważnych witamin i związków mineralnych, a także wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, co wpływa na ogólny stan układu krążenia. Jego regularne stosowanie podnosi witalność i odporność organizmu.

Jak stosować wyciąg z pestek grejpfruta

Choć ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk jest niezwykle skutecznym lekiem w walce z wieloma chorobami jest on dostępny bez recepty i można znaleźć go niemal w każdej aptece czy sklepie ze zdrową żywnością ekologiczną. Zaleca się jego stosowanie zarówno wewnętrzne (w formie roztworu do picia) jak i zewnętrzne (na zmienione chorobowo miejsca). Z racji tego, że jak każdy ekstrakt roślinny również ten z pestek grejpfruta może uczulać, zaleca się przeprowadzenie przed stosowaniem testu skórnego. Wyciąg z pestek grejpfruta właściwości ma również odchudzające, dlatego jest nieodzownym wsparciem dla osób, które pragną przyspieszyć przemianę materii, zlikwidować wzdęcia i zaparcia oraz wpłynąć pozytywnie na perystaltykę jelit.