Czy warto zdecydować się na miniimplanty zębowe

Jeszcze jakiś czas temu, aby znów zyskać piękny uśmiech, jedynym sposobem, było zdecydowanie się na implanty zębowe. Jednak wiele osób musiało zrezygnować z zabiegu, bo np. posiadają zbyt wąską szczękę, a także nastąpił zanik dziąseł lub kości. Była więc pewność, że implant się nie utrzyma prawidłowo. Jeśli chodzi o miniimplanty katowice, to nawet w tej sytuacji przeprowadzenie zabiegu jest możliwe.

Na jakiej zasadzie działa miniimplant

Miniimplanty katowice działają na zasadzie sztucznego korzenia. Jak wiadomo korzeń trzyma zęba naturalnie i dzięki temu prawidłowo jest usadawiany w szczęce. Wiele osób, które cierpią na zanik dziąseł lub kości nie mają możliwości, aby wszczepić sobie tradycyjny implant, bo ten by się nie utrzymał.

Tego typu osoby mogły zabieg przeprowadzić tylko pod warunkiem, przeprowadzenia przeszczepu kości. Tylko imitacja korzenia dawała takie możliwości. Jednak należało najpierw przeprowadzić zabieg rekonstrukcji kości, aby ów korzeń się trzymał i miał ku temu podstawę.

Jakie są plusy miniimplantów

Miniimplanty ruda śląska to sposób, który eliminuje wszystkie minusy, jakie istniały i często uniemożliwiały wszczepienie tradycyjnych implantów. Po pierwsze zabieg wszczepienia ich jest o wiele mniej inwazyjny, a także od razu czujemy się po nim dobrze. Nie jest więc konieczna długa rekonwalescencja po zabiegu.

Kolejnym plusem jeśli chodzi o miniimplanty ruda śląska, to że można przeprowadzić zabieg nawet na osobie, która ma słaby stan zdrowia. Zabieg wszczepienia implantów, który był tradycyjny to uniemożliwiał, bo był zdecydowanie za bardzo inwazyjny. Nie mógł się więc na niego zdecydować każdy.

Piękny uśmiech w kilka chwil

Zabieg, w którym wszczepiane są miniimplanty chorzów jest też sposobem do poprawy komfortu. Można go wszczepić osobie, która cierpi na zanik dziąseł lub kości. Dzięki temu proteza zębowa ma szansę trzymać się o wiele lepie. To zdecydowanie poprawia komfort życia codziennego.

W wielu przypadkach miniimplanty chorzów są jedynym sposobem, bo nie wymagają przeszczepu kości. osoby, które posiadają za wąską szczękę również mogą się na niego zdecydować. Jest to więc sposób idealny i w wielu przypadkach jedyny możliwy. Warto więc zdecydować się na tą alternatywę i bardzo szybko zawalczyć o piękny i komfortowy na co dzień uśmiech, tym bardziej że jest to możliwe.