Badania mykologiczne – szybka diagnoza i skuteczne leczenie

Niestety coraz więcej osób zmaga się z infekcjami grzybiczymi. Jak pokazują statystyki około 50% Polaków cierpi na grzybicę stóp. Na szczęście coraz częściej stosuje się badanie mykologiczne, które pełni kluczową rolę w diagnozie infekcji grzybiczych różnego pochodzenia. Dzięki wykonaniu badania mykologicznego można szybko rozpoznać problem, a następnie wdrożyć odpowiednie leczenie, które im szybciej będzie wprowadzone, tym będzie skuteczniejsze.

Badanie mykologiczne – ważna rola w diagnostyce grzybicy pochwy

Kobiety często skarżą się na swędzenie pochwy, a czasami jej pieczenie. Takie dolegliwości zgłaszają u swojego lekarza ginekologa. Jednak, aby lekarz mógł wystawić diagnozę, musi musi zbadać pacjentkę. W przypadku infekcji grzybiczych poza swędzeniem, czy pieczeniem występuje też obrzęk sromu oraz serowata, biała wydzielina. Jednak konieczne jest wtedy przeprowadzenie badania mykologicznego, aby dowiedzieć się, jaki grzyb zaatakował narządy rodne.

Jednym z badań mykologicznych jest pomiar ph. Tutaj używa się papierka lakmusowego, albo wskaźnika ph. Wymaz pobiera się ze ścian bocznych pochwy. Jeżeli kobieta cierpi na lekką drożdżycę to wynik zazwyczaj jest w normie.Bardzo czułym badaniem mykologicznym jest wymaz szyjki macicy. Nie służy on tylko do badania cytologicznego, ale również wykonuje się wymaz ze sklepienia pochwy. Poprzez ocenę biocenozy pochwy można dowiedzieć się na jaką infekcję cierpi chora, a także jaki jest stopień jej nasilenia.

Badanie preparatów – mykolog Warszawa wdroży leczenie

Pobraną wydzielinę zabezpiecza się, następnie tworzy się preparaty mikroskopowe. Mykolog Warszawa bada je pod mikroskopem. Lekarz może rozpoznać grzyby, pierwotniaki, czy też inne mikroorganizmy. Takie badanie jest bardzo czułe, jednak ma też pewną wadę. Otóż czas hodowania bakterii jest długotrwały. Jednak po diagnozie można szybko wdrożyć leczenie.

Badania mykologiczne w Warszawie – szybko i bezboleśnie

Badania mykologiczne w Warszawie są przeprowadzane przez najlepszych specjalistów. Są one nie tylko bezbolesne, ale również bezinwazyjne i nie niosą za sobą żadnych powikłań. Niektóre badania mykologiczne wymagają odpowiedniego przygotowania, dlatego warto skorzystać wcześniej z doradztwa personelu medycznego.Mykolog Warszawa to specjalista, który zdiagnozuje oraz zastosuje odpowiednie leczenie chorób grzybiczych.