Skoki tandemowe – aktywna rozrywka

Aktywny tryb życia jest dla wielu osób sposobem na spędzanie czasu wolnego. Dotyczy to również sportów ekstremalnych. Okazuje się, że nie wszystkie tego typu aktywności wymagają długotrwałego przygotowania i doświadczenia – skok tandemowy jest dobrym pomysłem na prezent dla siebie lub bliskiej osoby. Niecodzienne emocje gwarantowane.

Ekstremalna rozrywka dobra na początek

Skoki tandemowe są uważane za jedną z lepszych rozrywek w powietrzu dla osób, które pragną rozpocząć przygodę ze sportami ekstremalnymi. Przed przystąpieniem do bardziej zaawansowanych sportów nie warto rzucać się na tzw. głęboką wodę, ale stopniowo zwiększać poziom trudności. Skoki tandemowe są idealnym sposobem na sprawdzenie się w tego typu aktywności.

Dla niepewnych

Oprócz pewnego rodzaju „rozgrzewki” przed bardziej zaawansowanymi sportami ekstremalnymi, skok tandemowy może być także okazjonalnym sposobem na dodanie adrenaliny do swojego życia. Lot z instruktorem to dobry wybór dla osób, które nie chcą martwić się o technikę wykonania skoku lub inne wytyczne. Pomoc pilota sprawia, że jest to prawdziwa rozrywka.

Aktywne spędzanie czasu wolnego

Skoki tandemowe coraz częściej są wybierane jako podarunek dla bliskiej osoby. Bez wątpienia jest to prezent, który pozostaje w pamięci na długi czas i deklasuje inne, często banalne upominki. Szczególnie zachwyceni karnetem na skok mogą być miłośnicy aktywnego trybu życia oraz osoby, chcące przeżyć coś ekstremalnego.

Skok tandemowy jako odskocznia od natłoku myśli

Emocje związane ze skokiem są niepowtarzalne. Mimo, że sam moment spadania to zaledwie ok. 60 sekund wiele osób twierdzi, że atrakcja ta jest dla nich oczyszczeniem umysłu i odskocznią od codziennych problemów. Zdaje się, że każdy powinien mieć swój sposób na odgonienie natrętnych myśli – jednym z nich może być skok spadochronowy w tandemie.

Co warto wiedzieć o skokach tandemowych?

Krok po kroku, czyli przebieg atrakcji

Wykonanie skoku poprzedzone jest krótkim szkoleniem i dokładnym założeniem sprzętu. Po tym następuje ok. 15-minutowy lot samolotem, by po osiągnięciu określonej wysokości móc wykonać skok. Spadanie trwa około 50-60 sekund. Po tym czasie otwiera się spadochron i przez około 5-10 minut szybuje się w powietrzu.

Łatwość lądowania, czyli nieoceniona pomoc instruktora

Samo lądowanie jest dla uczestnika bezproblemowe, bowiem to instruktor czuwa nad tym, by przebiegło bezpiecznie i nieinwazyjnie. Jego obecność daje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że ma się na kogo liczyć podczas paniki lub innych nieprzewidzianych sytuacji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.