Kubki do wielu zastosowań

Z jednorazowych naczyń korzysta dziś nie tylko gastronomia. Wykorzystuje się je także na różnego rodzaju imprezach, także rodzinnych. Kubeczki jednorazowe znalazły też zastosowanie w wielu dziecięcych zabawach. Są po prostu niezbędne.

Zapewniają idealną czystość

Kubki plastikowe są niezastąpione na wszelkich plenerowych imprezach, na których z reguły nie można wykorzystać naczyń szklanych. Bez problemu można w nich podawać wszelkie zimne napoje. Są też specjalne plastikowe kubki przeznaczone do napojów gorących.Kubeczki jednorazowe mają sporo zalet. Przede wszystkim zapewniają doskonałe warunki higieniczne. Napoje nalewane są do nowych, czystych kubków. Nie trzeba ich dodatkowo myć. Po użyciu należy je wyrzucić. Aby zadbać o środowisko, koniecznie trzeba zużyte kubki oddać do recyklingu. Bardzo ważne jest też to, że plastikowe kubki się nie tłuką. Ta cecha sprawia, że są wręcz niezastąpione na imprezach, w których uczestniczą dzieci.

Wybierz odpowiedni kubek

Kompletując naczynia niezbędne podczas imprezy, nie można zapomnieć o kubkach jednorazowych. Oferta rynkowa jest spora. Kubki plastikowe różnią się wielkością, rodzajem materiału i kolorem. Mogą być przeznaczone do gorących lub zimnych napojów. Kolorowe kubki są idealne na wszelkie imprezy dziecięce. Dzieci najpierw jedzą oczami i chętniej wypiją wodę czy inny napój z ładnego, kolorowego kubeczka.Wiedząc, że na imprezie będą podawane gorące napoje, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w specjalne kubki. Wytrzymują one wysoką temperaturę i nie zniekształcają się.Jeśli mamy do wyboru kubki plastikowe zwykłe i biodegradowalne, to wybierzmy te drugie. W ten sposób ograniczymy zanieczyszczenie plastikami.

Nie tylko do picia

Plastikowe kubki można też wykorzystać w niekonwencjonalny sposób. Okazuje się, że jest to świetne tworzywo do tworzenia różnych artystycznych dzieł. Dzieci potrafią z nich zrobić prawdziwe arcydzieła. Wystarczy trochę kleju, kolorowego papieru, plasteliny i oczywiście kubeczki i już można tworzyć różne postaci, domy czy góry.Jeszcze innym zastosowaniem kubeczków jednorazowych jest ich wykorzystanie do przeróżnych gier i zabaw. Mogą być namiastką koszy, do których zawodnicy wrzucają np. kasztany lub służyć jako tworzywo do zbudowania ogromnej piramidy. Dzieci będą świetnie, a jednocześnie twórczo się bawić.