Jak zaplanować wakacje z dziećmi?

Planowanie wakacji to bardzo absorbujące zajęcie. Trzeba nie tylko wybrać miejsce wyjazdu, ale także zaplanować noclegi, atrakcje oraz samą podróż. Zadanie to jest jeszcze cięższe, gdy wakacje planujemy z dziećmi. Wtedy dochodzi jeszcze zapewnienie dzieciom atrakcji oraz opieki. Zatem jak zorganizować wakacje z dziećmi?

Kiedy jechać na wakacje z dziećmi nad morze?

Większość z nas planuje wakacje, gdy mamy urlop oraz, gdy dzieci mają wolne od szkoły. Jest to przełom lipca i sierpnia, ewentualnie końcówka czerwca. Wtedy najwięcej rodzin wybiera się na wakacje nad polskie morze. Latem będziemy mieć większą pewność, że pogoda dopisze, a woda w morzu będzie ciepła. Dodatkowo w miesiącach letnich jest bardzo wiele atrakcji dla całych rodzin i dla dzieci. Można nauczyć się jeździć na nartach wodnych, czy pograć w piłkę plażową. Wakacje z dziećmi nad morzem w lecie to nie tylko aktywny wypoczynek, ale także leżenie na plaży i opalanie się. Wyjeżdżając na wakacje w sezonie letnim najlepiej dużo wcześniej zarezerwować sobie nocleg. Jeżeli zrobimy to na ostatnią chwilę to może już nie być miejsc tutaj gdzie byśmy chcieli.

Warto wybrać hotel, który w swojej ofercie ma pokoje rodzinne. Dzięki temu zarówno rodzice, jak i dzieci mogą mieć kilka chwil dla siebie. Warto także sprawdzić, czy hotel oferuje atrakcje dla dzieci. Może to być zarówno basem, kręgielnia, plac zabaw, czy kącik zabaw. Wypoczynek nad polskim morzem sprawdzi się już poza sezonem, czyli jesienią. Zdecydowanie jest wtedy mniej turystów. Jesienią wydziela się również największa ilość jodu, która wpływa pozytywnie na działanie organizmu.

Atrakcje nad morzem z dziećmi

Wakacje z dziećmi nad morzem nie mogą polegać jedynie na leżeniu na plaży. Dzieci są wymagające i oczekują dużo ruchu i zabawy. Jedną z atrakcji Gdańska jest Centrum Hewelianum. Miejsce to łączy w sobie historię, kulturę i edukację. Dzieci tutaj poprzez zabawę – uczą się. Dzieci mogą tutaj dokonywać różnych doświadczeń Laboratorium Pana Kleksa, ale także zobaczyć całą panoramę Gdańska. Będąc z dziećmi na wakacjach trzeba się wybrać do zoo. Wszyscy spędzą tutaj miło czas, a dzieci będą mogły zobaczyć na żywo egzotyczne zwierzęta. Młodsze dzieci ucieszą się z wizyty w Akwarium w Gdyni. Natomiast będąc w Sopocie warto pójść na spacer na molo, a później do aquaparku. Dodatkowo jeżeli pogoda dopisuje to możemy razem z dziećmi pograć w piłkę plażową, siatkówkę albo nauczyć je pływać. Aktywny wypoczynek sprawi, że zadbamy o naszą kondycję i zdrowie.