Floating, czyli niesamowite wakacje w zerowej grawitacji

Znane są zabiegi relaksacyjne, które pomagają przywrócić siłę i poprawić zdrowie. Dzisiaj porozmawiamy o niesamowitej procedurze. Floating to nowość w salonach spa nad morzem. Już jedna sesja floatingu pomaga dobrze odpocząć, zrelaksować się i poprawić ogólny stan samopoczucia. Korzystanie z zabiegów unoszenia się na wodzie jest dostępne dla wszystkich.

Jak działa floating

Kapsuła do zabiegów to miejsce, w którym pozostajesz sam ze swoimi myślami. Jest tak zaprojektowana, że jesteś całkowicie chroniony przed światem zewnętrznym – nie słyszysz obcych dźwięków, które mogą cię rozpraszać i nie widzisz nikogo. Otacza cię miękkie i uspokajające światło.

Floating – istota zabiegu

Kapsułka ma duży rozmiar. Pomaga radzić sobie z klaustrofobią i pozwala swobodnie unosić się w wodzie bez odczuwania dyskomfortu.Szczelne ściany i drzwi nie przepuszczają światła i dźwięków, co pomoże w pełni zrelaksować się i oderwać od świata zewnętrznego.

W wodzie rozpuszczona jest sól. Nasycony roztwór soli pozwala lewitować wodzie, ponieważ stężenie soli w przekracza poziom z Morza Martwego.Temperatura wody jest równa temperaturze ludzkiej skóry. Stwarza to komfortowe warunki do przeprowadzenia procedury. W tle słychać muzykę relaksacyjną.

Ile trwa sesja?

Czas trwania sesji wynosi 45-60 minut. Osoby biorące udział w sesji po raz pierwszy mogą pozostawić uchylone drzwi kapsuły, aby uniknąć dyskomfortu.

Korzyści płynące z zabiegu

Floating spa nad morzem to niezwykła procedura, która na początku może wzbudzić wątpliwości. Ale ludzie, którzy doświadczyli poczucia nieważkości w kabinie z pewnością będą chcieli ponownie odwiedzić spa.

Komu poleca się floating?

Pracownikom biurowym. Jeśli jesteś narażony na ciągły stres, procedura floatingu jest dla ciebie idealna. Jedna sesja – i wyrówna się poziom endorfin. Cierpiącym na depresję, fobie i złe nawyki poleca się skorzystać z zabiegów wielokrotnie. Można nauczyć się kontrolować siebie i czuć swoje ciało.

Floating pomoże również unormować sen. Pomaga stymulować pracę mózgu i radzić sobie z chronicznym zmęczeniem. Jest również odpowiedni dla ludzi kreatywnych. Przestrzeń kapsuły pozwala szybko znaleźć rozwiązanie dla każdego kreatywnego zadania.Jeśli uprawiasz sport, floating pomoże ci zmniejszyć ciśnienie, znormalizować puls, wzmocnić mięśnie.

Ta procedura jest idealna dla osób cierpiących na złamania, bóle pleców, zapalenie stawów i migreny. Jeśli cierpisz na hipertonię mięśni, floating będzie doskonałą opcją do ich rozluźnienia.