Dlaczego warto odwiedzić kurort Kozubnik?

Na mapie Polski są miejsca kultowe, które po prostu trzeba choć raz w życiu odwiedzić. Wśród tych miejsc bez wątpienia jest kurort Kozubnik, który kiedyś cieszył się ogromną sławą. To miejsce z historią, które zachwyca odwiedzających i może zapewnić im sporo rozrywki. Dlaczego warto go odwiedzić?

Miejsce z historią

Kozubnik spa powstało w czasach PRL jako Zespół Domów Wypoczynkowo-Szkoleniowych Hutniczego Przedsiębiorstwa Remontowego Porąbka-Kozubnik. Początkowo miało być miejscem zarezerwowanym dla pracowników tego przedsiębiorstwa, żeby razem z rodzinami mogli spędzać urlop w komfortowych warunkach. Oczywiście wiemy, że czasy PRL już dawno są za nami, więc ośrodek nie jest wykorzystywany zgodnie z pierwotnym celem. Już dawno zmienił się jego właściciel, a sam budynek przeszedł gruntowny remont. Dzięki temu został on dostosowany do współczesnych potrzeb i oczekiwań, a goście mogą czuć się w kurorcie lepiej niż we własnym domu. Nie bez znaczenia jest fakt, że pomimo gruntownego remontu w tym miejscu wciąż czuć historię. Z tego powodu to doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników okresu PRL oraz tych, którzy chcą pokazać swoim dzieciom lub wnukom jak kiedyś wyglądała Polska.

Nie trzeba rezygnować z wygody

Nie można też zapominać, że kurort Kozubnik jest położony w wyjątkowej okolicy. To piękne miejsce, w którym rządzi natura. Bez wątpienia można poczuć tu ją dużo lepiej niż w wielkich miastach i ich okolicach. Z Kozubnik spa można przejść się na spacer czerwonym szlakiem po to, by lepiej poznać Beskidy. Sam kurort jest też miejscem bardzo luksusowym. Już w latach siedemdziesiątych znajdowały się w nim baseny, sauny, salarium, restauracje i inne udogodnienia stworzone z myślą o turystach. Warto też zaznaczyć, że kurort został zaprojektowany jako samodzielne miasteczko. Ma własne ujęcie wody oraz agregaty prądotwórcze, dzięki którym może być zasilany nawet wtedy, gdy energia z sieci zostanie odcięta np. na skutek złych warunków pogodowych. Z tego powodu w Kozubniku można cieszyć się wygodą i spokojem niezależnie od pory roku i aktualnej pogody. Jeśli nie będzie ona sprzyjała wejściu na szlak, to z pewnością w samym kurorcie znajdzie się sporo do zrobienia dla miłośników aktywnego wypoczynku.