Dla kogo skoki spadochronowe w tandemie?

Różne sporty ekstremalne zdobywają coraz większą popularność. Wiele osób poszukuje większej dawki adrenaliny, a także rozrywki. Niewątpliwe skoki spadochronowe w tandemie mogą dostarczyć jednego i drugiego.

Na czym polegają skoki tandemowe?

Skakanie ze spadochronem realizowane samodzielne wymaga posiadania odpowiednich umiejętności. Obejmuje to między innymi:
– umiejętność lądowania
– wiedzę o tym, kiedy otwierać spadochron
– umiejętności lotu w ramach swobodnego spadania. Jeśli chce się skakać ze spadochronem samodzielnie wówczas konieczne jest zdobycie takich umiejętności. Wymaga to zrealizowania kursu spadochronowego. Natomiast skoki tandemowe nie wymagają przechodzenia szkoleń.

Bezpieczny skok pod okiem instruktora

Skakanie w tandemie jest bezpieczne, gdyż realizowane jest z instruktorem. Dodatkowo stosowane są dodatkowe zabezpieczenia, jak czasza dodatkowa, co ogranicza występowanie wypadków. Podczas skoków tandemowych instruktor stale znajduje się z tyłu skoczka. W ten sposób skoki tandemowe można porównać do jazdy samochodem pod okiem instruktora. Przy skokach tandemowych trzeba brać pod uwagę, że istnieją pewne przeciskania. Nie jest ich dużo, ale nie mogą się na nie decydować osoby mający problemy z układem krwionośnym, gdzie problemem mogą być zmiany ciśnienia podczas lotu. Osoby z wrodzoną łamliwość kości może być problemem szczególnie podczas lądowania. Jednak skoki tandemowe są dostępne zarówno dla seniorów jak też dla dzieci.

Gdzie skakać?

Obecnie można znaleźć coraz więcej miejsc, gdzie można skorzystać ze skoków tandemowych. Najczęściej takie oferty znajdziemy w miastach, które są miejscowościami turystycznymi. Wówczas taka oferta kierowana jest również do turystów, dla których stanowić to może dodatkową rozrywkę podczas spędzania wakacji w wybranym miejscu. Jednak również w dużych miastach można znaleźć wiele firm czy szkół spadochronowych, które oferują możliwość skorzystania ze skoku tandemowego. Skorzystanie ze skoku tandemowego może być doskonałą przygodą, ale dla wielu osób jest również pierwszym krokiem do zdecydowania się na zdobywanie umiejętności samodzielnego skakania. Jednak skakanie w tandemie można polubić na tyle, że będzie się korzystało z takiej formy spędzania czasu również w przyszłości, gdyż szczególnie swobodne spadanie bywa uzależniające.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy