Co zrobić, żeby wakacje z dzieckiem były udane?

Lato to idealny czas na wakacje nad morzem z dzieckiem. Pogoda dopisuje, więc szkoda siedzieć w domu. Lato powinno się spędzać aktywnie zacieśniając więzy rodzinne. Na szczęście jest wiele sposobów na spędzenie tego czasu z dzieckiem. Co zrobić, żeby wakacje z maluchem były udane?

Staraj się odprężyć

Dla wielu osób wakacje nad morzem z dzieckiem to powód do stresu. Z jednej strony jest to zrozumiałe, bo przecież wyjazd oznacza zmianę otoczenia, która może być bardzo stresująca zarówno dla malucha, jak i rodziców. Pamiętajmy jednak, że poddenerwowani rodzice na pewno nie będą dobrze się bawić, a ich negatywne emocje będą udzielały się dziecku.

Dlatego właśnie powinieneś postarać się zminimalizować swój stres. Przygotuj sobie wszystkie plany na czas urlopu jeszcze przed wyjazdem. Zorganizuj to, co można zaplanować, a resztę pozostaw w rękach losu. Nie denerwuj się, jeśli rzeczywistość różni się od Twoich planów i staraj się cieszyć chwilą. Udany urlop nie oznacza przecież, że będzie on dokładnie taki, jak w katalogu.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Wakacje nad morzem z dzieckiem nikogo nie zwalniają od odpowiedzialności. Z tego powodu podczas urlopu wciąż powinieneś robić wszystko, co w Twojej mocy, by dzieci spędzały czas bezpiecznie. Nigdy nie pozwalaj im wchodzić do morza bez Twojej obecności. Do wody powinny wchodzić wyłącznie z dmuchanymi zabawkami, które pomogą im utrzymać się na powierzchni albo w odblaskowych kamizelkach ratunkowych.

Pamiętaj też o dbaniu o prawidłową dietę. Podczas wakacji łatwo się zapomnieć, ale urlop nad morzem nie oznacza, że należy zapomnieć o zdrowym odżywianiu i przejść na dietę złożoną wyłącznie z lodów i słodyczy. Jeśli nie chcesz słyszeć o złym samopoczuciu dziecka i o bolącym brzuchu zadbaj o to, by dostawało ono zbilansowane posiłki.Podczas upałów zwracaj też dużą uwagę na wypijanie dużej ilości płynów, w tym wody źródlanej. Konieczna jest też ochrona głowy przed słońcem i posmarowanie skóry kremem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.