Żyj zdrowo a zachowasz piękną i gładką cerę na długo

Każda kobieta chciałaby zawsze wyglądać pięknie i młodo oraz mieć aksamitnie gładką cerę twarzy. Niestety procesu starzenia nie da się zatrzymać, można go jednak znacznie spowolnić. Wystarczy zacząć zdrowo żyć, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Usuwanie zmarszczek w specjalistycznych gabinetach będzie można odłożyć na później.

Dieta – pierwszy krok do usuwania zmarszczek

To co jemy wpływa na nasze zdrowie. Kiedy dostarczamy w zbilansowanej diecie organizmowi niezbędnych składników odżywiamy także skórę. Z kolei odpowiednio odżywiona skóra dłużej zachowa swoją jędrność i elastyczność.

Dieta nie usunie głębokich zmarszczek, ale spowoduje ich spłycenie, a proces powstawania nowych rozciągnie się znacznie w czasie. Aby wstrzymać nieco proces starzenia się skóry, a usuwanie zmarszczek, odbywało się w sposób naturalny, warto w swojej diecie zwrócić szczególną uwagę na niektóre składniki.

Jak dobrze odżywiać skórę?

Ważną rolę w odżywianiu skóry odgrywają witamina A, C, D i E – najlepiej przyswajalne są witaminy naturalne, więc warto zadać o nie w swojej diecie – tak więc warzywa i owoce to podstawa. W codziennym menu nie powinno zabraknąć również produktów pełnoziarnistych i bogatych w kwasy omega-3.

Należy dużo pić, najlepiej wody mineralnej – 1,5-2 l dziennie. Warto czarną herbatę zastąpić zieloną. Ograniczyć ilość kawy dziennie wypijanej. Ponadto zaleca się unikanie alkoholu czy papierosów
– zielona herbata – warto wprowadzić ją do swojego menu, zastępując

Aktywność fizyczna i masaże

Bardzo ważna jest regularna aktywność fizyczna, która przede wszystkim pozytywnie wpływa na układ krążenia oraz poprawia metabolizm. A to z kolei przekłada się na lepszą kondycję skóry, która jest lepiej ukrwiona i odżywiona. W ten sposób można usunąć zmarszczki dopiero co zaczynające się pojawiać. Natomiast głębokie zmarszczki zaczną być mniej widoczne.

Masaż twarzy stanowi relaks a do tego polepsza kondycję skóry. Usuwanie zmarszczek dzięki masażom jest jak najbardziej możliwe. Można go wykonywać samemu lub korzystać z profesjonalnych usług. Masaż działa działa ujędrniająco i stymulująco na skórę zapewniając jej lepsze ukrwienie i a stosowane do masażu kremy są lepiej wchłaniane.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki