korony ceramiczne

Zakładanie koron w Chorzowie

Korony, obok mostów, należą do stałych urządzeń protetycznych, służących do rekonstrukcji zębów lub też zgryzu. Okazują się również przydatne podczas leczenia próchnicy, a także po zabiegu kanałowym. Poza tym nierzadko wykorzystuje je się też u posiadaczy implantów w celu odtworzenia brakujących zębów. Korony przeznaczone są do odbudowy zwłaszcza tych zębów, których stan uniemożliwia zakładanie plomb.

Właściwości koron porcelanowych i koron ceramicznych


Korona służy jednak nie tylko do wzmocnienia zęba. Może ona również znacząco wpływać na jego kształt oraz ogólny wygląd. Korony można dzielić na różne kategorie ze względu na ich wybrane właściwości. Jednym z faktorów, jaki pozwala na prostą klasyfikację koron, jest materiał, z jakiego zostały one wykonane. Stąd też wyróżnia się między innymi korony: porcelanowe, ceramiczne, metalowe lub też cyrkoniowe. Korony porcelanowe stosuje się najczęściej w celu odbudowy zęba, który uległ znacznemu zniszczeniu (z powodu próchnicy, złamania itp.). Koron ceramicznych używa się także w stomatologii estetycznej, dokonując korekt krzywych lub przebarwionych zębów. Korony ceramiczne stosuje się w szczególności w celu uzupełnienia przedniego uzębienia, ponieważ materiał ten wygląda bardzo estetycznie, niemal do złudzenia przypominając naturalną kość zębową.

Korony metalowe i cyrkoniowe


Czasem wstawia się również korony produkowane z tworzywa metalowego. Nie prezentują się one jednak tak estetycznie, jak poprzednie rodzaje koronek. Chcąc zachować dobry wygląd przedniego uzębienia przy utrzymaniu stabilnej konstrukcji, warto zastanowić się nad wstawieniem koron pełnocyrkoniowych. Warto pamiętać, że trwałość koron metalowych jest znacznie większa niż koron porcelanowych i ceramicznych. Przy zmianach w zębach tylnych dobrze więc zdecydować się właśnie na to rozwiązanie. Zarówno korony porcelanowe, jak i korony ceramiczne, bardzo dobrze prezentują się natomiast jako uzupełnienie przedniego uzębienia.

Zabiegi wstawiania koron w Chorzowie


Przed założeniem korony, należy wykonać stosowne badanie w celu określenia możliwości leczenia danego zęba. Jeśli ząb jest wyjątkowo zniszczony, przed założeniem korony, specjalista musi uprzednio przygotować i nałożyć odpowiedni wkład koronowo-korzeniowy. Szukając odpowiedniego miejsca w celu założenia korony Chorzów gwarantuje wiele profesjonalnych gabinetów, gdzie można wykonać ten specjalistyczny zabieg. Wpisując więc frazę „korony Chorzów” w wyszukiwarkę, bez trudu znaleźć można wiele interesujących ofert.