Z jakiego materiału odzież damska na zimę?

Wysokiej jakości odzież damska na zimę powinna zapewnić odpowiedni komfort cieplny i zabezpieczyć przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W Polsce niestety warunki pogodowe pozostawiają wiele do życzenia, dlatego też tym bardziej warto zwrócić szczególną uwagę na jakość tkanin.

Niezawodna wełna

W sezonie zimowym największym zainteresowaniem cieszy się odzież damska na zimę wykonana z wełny. W dzisiejszych czasach producenci odzieży korzystają nie tylko z wełny owczej, ale również z wełny kóz i wielbłądów. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa również wełna z lam. Odwiedzając sklepy odzieżowe pamiętać należy o tym, że to właśnie wełniane włókno zapewnia najlepszą izolację cieplną.

Dzięki wełnianej odzieży nie ma problemu nie tylko z wychłodzeniem, ale również z przegrzaniem organizmu. Olbrzymim atutem wełnianych ubrań jest również to, że pozwala ona skórze swobodnie oddychać. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór dla kobiet, które mają problemy z potliwością. W sezonie zimowym doskonale sprawdzą się nie tylko wełniane swetry, ale również ciepłe czapki, rękawiczki i szaliki. Przy mroźnej zimie warto postawić również na wełniany płaszcz.

Ciepły i przytulny polar

Na półkach sklepowych coraz częściej można spotkać odzież damską na zimę wykonaną z polaru. Jest to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych i najcieplejszych dzianin, która od wielu lat wykorzystywana jest w branży tekstylnej.

Polar wyróżnia się przede wszystkim doskonałą izolacją cieplną i hydrofobowością. Jedną z najważniejszych cech poliestrowych włókien jest właśnie to, że skutecznie odprowadzają one od siebie nadmiar wody.

Polar wbrew pozorom zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie ma problemu z odparowaniem potu. Polar wykorzystywany jest głównie do szycia bluz, czapek, szlafroków i spodni.

Modny kaszmir

Kaszmir jest bardzo popularnym materiałem na zimę, który w całości powstaje z wełny kóz kaszmirskich. Miękki i puszysty kaszmir zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych kobiet.

Kaszmir charakteryzuje się bardzo dobrą higroskopijnością i termoizolacyjnością. Jest to materiał bardzo łatwy w utrzymaniu czystości i dość przewiewny. Kaszmirowa odzież damska na zimę doskonale sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale również na szczególne okazje.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.