Wypadanie włosów – co robić, gdy zaczyna się łysienie?

Wypadanie włosów to jedna z powszechniejszych dolegliwości związanych ze skórą głowy. Co robić, gdy pojawi się problem?

Wizyta u specjalisty

Pierwszy krok, na jaki należy zdecydować się w przypadku każdego niepokojącego objawu związanego ze zdrowiem, to oczywiście udanie się do gabinetu specjalisty. Jeśli chodzi o wypadanie włosów, konieczna będzie wizyta u trychologa, czyli lekarza zajmującego się m.in. chorobami skóry głowy i wypadaniem włosów.

Pójście do specjalisty to ważna decyzja, która rozpocznie cały proces związany z poprawą kondycji fryzury. Renomowane placówki, jak np. Trychologia Śląsk, zatrudniają najlepszych fachowców, którzy dokonają poprawnej diagnozy problemu. Pacjent, który dowie się, jaka jest przyczyna wypadania włosów, może liczyć na cenne porady i opracowanie planu terapii.

Poprawa trybu życia

Pamiętajmy, że wypadanie włosów to złożony problem, za który często odpowiada nie tylko genetyka, wiek czy hormony, ale także tryb życia. Nie bez przyczyny u wielu osób powodem przerzedzonej fryzury jest stres i przemęczenie. Warto więc zadbać o te elementy codzienności, by nie pogłębić problemu jeszcze bardziej.

Kolejną ważną kwestią jest odpowiednia dieta. Słaba kondycja włosów i ich wypadanie bywają efektem złego odżywiania. Zbilansowany jadłospis, w którym nie będzie brakowało potrzebnej organizmowi dawki składników mineralnych i witamin, to istotny element, który może przyczynić się do poprawy stanu fryzury.

Zabiegi na włosy

Czasem problem jest na tyle poważny, że zdrowe odżywianie, zażywanie witamin i unikanie stresu są niewystarczające. Wówczas specjalista może zalecić odpowiednie produkty (np. wcierki, odżywki, kapsułki, maseczki). Często w leczeniu łysienia niezbędne okazują się środki farmakologiczne, w tym preparaty hormonalne.

Wielu pacjentów decyduje się na zabiegi poprawiające stan włosów. Trychologia Śląsk to miejsce, w którym można wykonać m.in. mezoterapię igłową czy laseroterapię. Ważne, by zabiegi przeprowadzane były przez doświadczonych specjalistów. U części osób najskuteczniejszą metodą na pozbycie się łysienia pozostaje przeszczep włosów.