Jak wybierać lakiery hybrydowe

Polki coraz częściej decydują się na manicure hybrydowy, doceniając jego trwałość. Zastosowane w nim lakiery hybrydowe zapewniają trwałość manicure nawet do 3 tygodni, choć dla części użytkowniczek problemem może być zmywanie takiego manicure. Co sprawia, że akurat ten rodzaj manicure jest tak popularny?

Piękne dłonie to wizytówka

Dla części kobiet zadbane dłonie oraz paznokcie pokryte lakierem, który nie odpryskuje, to synonim ich pozycji zawodowej oraz elegancji. Większość lakierów do paznokci ze względu na krótką trwałość już po 2-3 dniach od nałożenia zaczyna tracić połysk, większość nie lubi również kontaktu z wodą i środkami myjącymi.

Alternatywą dla takich lakierów stają się lakiery hybrydowe, oparte na mieszance lakieru oraz specjalnego żelu. Jednak nakładanie takich lakierów wiąże się z koniecznością sięgnięcia po specjalne lampy, które suszą lakier oraz odpowiadają za jego wzmocnienie.

Jak nakładać lakiery hybrydowe

Lakiery hybrydowe są wytrzymałe nie tylko ze względu na swój skład. Samo nakładanie lakieru oznacza konieczność nałożenia bazy, na którą nakłada się lakier. Całość pokryta jest dodatkową warstwą wzmacniającą w postaci top lakieru o właściwościach utwardzających.

W przypadku manicure hybrydowego ważnym elementem jest suszenie każdej nałożonej warstwy w specjalnej lampie UV lub LED. Wybór rodzaju lampy nie ma żadnego wpływu na trwałość samego manicure, wpływa jedynie na czas suszenia warstwy lakieru, bazy lub utwardzacza (suszenie z wykorzystaniem lampy LED jest krótsze o połowę). Zwykle suszenie trwa do 3 minut na każdą warstwę.

Lakier nie zakryje problemu

Wykonanie manicure hybrydowego należy rozpocząć od zdezynfekowania paznokci oraz nadania im odpowiedniego kształtu. Ten etap musi się zakończyć odtłuszczeniem paznokci, do czego wykorzystuje się najczęściej aceton. Na tak przygotowaną płytę nakłada się specjalny preparat, który utwardza się z pierwszą warstwą lakierów.

Nałożenie lakieru hybrydowego nie rozwiąże jednak wszystkich problemów, związanych z płytką paznokcia. Dlatego kosmetyczki podkreślają, aby zadbać o kondycję paznokci nakładając specjalne odżywki oraz wprowadzając do diety wskazane suplementy zanim zdecydujemy się na profesjonalnie wykonany manicure hybrydowy.

Kondycja płytki paznokci ma szczególnie duże znaczenie nie tyle przy nakładaniu lakierów hybrydowych, ile przy ich zdejmowaniu. Lakierów hybrydowych nie zmywa się zwykłym zmywaczem do paznokci. Do jego usunięcia konieczny jest specjalny preparat z acetonem. Przy pierwszym zdejmowaniu lakieru hybrydowego lepiej się udać do salonu kosmetycznego.

Lakiery hybrydowe kupisz nachiodo.pl