W jakiej klinice wykonać przeszczep włosów?

Przeszczep włosów jest to stosunkowo prosty zabieg z dziedziny chirurgii plastycznej. Cała sztuka polega na tym, żeby przenieść włosy z jednego miejsca ciała na obszar, w którym tych włosów nie ma.

Na czym polega przeszczep włosów?

Klinika włosów oferuje bezpieczne zabiegi, które skutecznie rozwiążą problem łysienia. Fryzura ma duży wpływ na wizerunek człowieka i jego pewność siebie. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszy się Przeszczep włosów katowice są miastem, w którym pracuje wielu doskonałych fachowców. Nawet najbardziej tragiczne przypadki da się uratować, jeżeli zabierze się za to odpowiedni specjalista. Klinika przeszczepu włosów korzysta z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, a na wyposażeniu posiada sprawny sprzęt. Jest to zabieg z gatunku mało inwazyjnych i raczej nie jest bardzo bolesny. Oczywiście na życzenie klienta klinika włosów oferuje znieczulenie, które ma złagodzić ból. Niestety trzeba mieć na uwadze, że to nie jest tani zabieg. Trzeba zapłacić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych za przeszczep włosów Katowice są miastem, w którym i tak można stosunkowo tanio wykonać ten zabieg. Cena zależy od stanu pacjenta oraz obszaru, na który mają być przenoszone włosy.

Możliwe powikłania po zabiegu

Warto jednak pamiętać, że każdy taki zabieg niesie ze sobą ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić pieczenie skóry głowy oraz lekki dyskomfort. Może się też pojawić obrzęk, który powinien zniknąć samoistnie maksymalnie po paru tygodniach. Jeżeli stan zapalny będzie się utrzymywał, to należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, który przeprowadzał zabieg. Do ceny trzeba jeszcze doliczyć leki przeciwobrzękowe oraz przeciwzapalne, które pacjent musi przejmować. Należy mieć na uwadze, że przeszczep wykonuje się dopiero wtedy, gdy wszystkie pozostałe metody nie dały rezultatu. Przeszczep włosów umożliwia odzyskanie utraconej fryzury na głowie, a także owłosienia w pozostałych miejscach na ciele. Cena przeszczepu to 1500 – 10 000 zł, jednak niektóre kliniki oferują rozłożenie tej kwoty na raty, co jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie wszystkich stać na tak duży jednorazowy wydatek. W ten sposób łatwiej wszystko spłacić.