W co się ubrać na wiosnę?

Wiosna tego roku przyniosła wiele zmian w świecie mody. W tym roku projektanci co prawda nie zaskoczyli niczym niezwykłym i nie ma co się spodziewać ogólnoświatowej modowej rewolucji, ale na pewno pojawiło się sporo nowego, a nasze ulice i oferta sklepów będą wyglądać dzięki temu trochę inaczej. Na jakie trendy warto zwrócić uwagę?

Jakie kroje będą modne?

Na pewno sporą zmianą, jaka pojawiła się w tym roku jest powrót zainteresowania spodniami biodrówkami. Odzież damska na wiosnę nie będzie mogła obyć się bez tego elementu. Wyraźnie widać też spadek zainteresowania spodniami z wysokim stanem, co każe myśleć, że był to tylko krótki trend. Popularne są również znowu spódniczki w wersji mini.

Coraz bardziej popularne stają się wszelkiego rodzaju krótkie topy – zarówno w wersji typowo sportowej, jak i casualowej. Wśród propozycji znanych marek odzieżowych sporo jest luźnych marynarek, ażurowych swetrów, bolerek i podobnych propozycji. Najmodniejsza odzież damska na wiosnę nawiązuje wyraźnie też do trendów z minionych epok, a przede wszystkim lat 80. i 90.

Jakie kolory są w modzie?

Wśród oferowanej odzieży damskiej na wiosnę da się zauważyć również pewne wyraźne trendy pod względem najpopularniejszych kolorów. Przede wszystkim widać wyraźny powrót do bieli. Pośród wiosennych propozycji wiele jest na przykład białych sukienek, które świetnie komponują się z kolorowymi dodatkami.

Modne kolory w tym sezonie są bardzo różne. Różowy, fuksja, limonkowy, kobaltowy, pomarańczowoceglasty – to tylko przykłady kolorów, które z całą pewnością zdominują tegoroczną wiosnę. Pod tym względem można zauważyć tendencję do odchodzenia od kolorystycznego minimalizmu.

Modne tkaniny i wzory

Jakie tkaniny i wzory będą modne w tym sezonie? Wśród używanych materiałów zapanowała przede wszystkim różnorodność. Warto zwrócić uwagę jednak na fakt, że w tegorocznej ofercie jest znacznie mniej dżinsu, niż jeszcze w zeszłym roku.

Bardzo dobrze widać też, że tendencja do upraszczania wzorów tkanin, która trwa już od kilku lat, w tym roku jest jeszcze bardziej wyraźna. Obecnie stawia się przede wszystkim na proste kolory. Najczęściej wybiera się wzory proste, takie jak paski i krata. Wielu projektantów ma natomiast w swoich kolekcjach bardzo wzorzyste rajstopy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.