Ujędrnianie skóry kompleksowo – krok po kroku

Jędrna skóra to ogromny atut każdej kobiety, bez względu na to, ile ona waży. Wspaniale eksponuje ona krągłości i czyni ciało bardziej apetycznym, dlatego zdecydowanie warto powalczyć o to, by nie tylko mieć szczupłą sylwetkę, ale przede wszystkim jędrne ciało. Jak ujędrnić skórę krok po kroku?

Krok 1 – dieta i nawadnianie

Absolutną podstawą do uzyskania efektu jędrnej skóry powinno być zdrowe odżywianie. Musi ono obejmować duże ilości błonnika i naturalnych przeciwutleniaczy, które pozwolą utrzymać skórę dłużej gładką i piękną. Ale to nie wszystko. Kobiety dążące do pięknego ciała powinny pić minimum 2 litry wody dziennie. Wskazane jest również uzupełnianie diety herbatkami o działaniu detoksykującym, które świetnie poprawiają przemianę materii i odpowiadają za odprowadzanie toksyn spod skóry – co czyni ją piękniejszą.

Krok 2 – ruch ponad wszystko!

Absolutnie niezbędnym krokiem w stronę zdrowej, jędrnej skóry jest ruch fizyczny, uprawiany regularnie. Nieważne, czy jest to pływanie, siłownia, czy bieganie – wybierz dowolną formę aktywności fizycznej, która będzie dawała Ci radość, i po prostu hołduj jej jak najczęściej! Nie da się ukryć, że mniej jędrna skóra i cellulit są efektem trybu siedzącego, a co za tym idzie – braku ukrwienia w newralgicznych partiach ciała. Jednak to nie wszystko. Poprzez ruch aktywizuje się krążenie, skóra jest o wiele lepiej odżywiona, toksyny skutecznie odprowadzane, i dzieje się magia – skóra intensywniej wytwarza białka, które odpowiedzialne są za jej wzmacnianie i elastyczność. A zatem nawet gdy masz pracę siedzącą – staraj się poza pracą być jak najbardziej aktywna!

Krok 3 – skuteczne zabiegi

Ujędrnianie skóry należy też propagować w domu. Podczas codziennego prysznica masujemy ciało szorstką rękawicą i polewamy naprzemiennie ciepłym i zimnym strumieniem. Można także stosować peeling kawowy na cellulit, a na koniec smarować ciało ujędrniającymi balsamami pełnymi olejków, antyutleniaczy, witamin oraz kwasów tłuszczowych. Jednym z najważniejszych zabiegów ku temu jak ujędrnić skórę, są jednak masaże i zabiegi kosmetologiczne, które można wykonywać w specjalistycznych gabinetach. Jak ujędrnić skórę poprzez relaksujące zabiegi? Wystarczy wybrać się na masaż bańkami chińskimi, zastosować u siebie mezoterapię, lasery, czy jakikolwiek inny zabieg, który poprawia ukrwienie. Tym samym wzmaga on syntezę białek poprawiających stan skóry i wzmacniających ją. Już po kilku takich sesjach skóra staje się wyraźnie gładsza, mocniejsza i bardziej elastyczna.