Trwałe usuwanie owłosienia – czy depilacja laserowa jest dla każdego?

Obecnie dostępnych jest kilka metod trwałego usuwania owłosienia. Epilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów. Jest skuteczna i trwała, dlatego coraz więcej kobiet się na nią decyduje. Tradycyjne metody, takie jak golenie i depilacja woskiem są pracochłonne i nie przynoszą pożądanych efektów. Włosy szybko odrastają, co jest bardzo niekomfortowe.
Jak działa depilacja laserowa i czy jest to zabieg dla każdego?

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa Katowice może trwale usunąć irytujące owłosienie ciała. Jest odpowiednia dla wszystkich części ciała. Wyjątkowo skutecznie może usunąć owłosienie z dużych obszarów, takich jak nogi, plecy i brzuch. Świetnie się też sprawdza w przypadku bikini, twarzy i pach.

Laser kieruje wysokoenergetyczne światło o określonej długości fali przez skórę do cebulek włosów. Melanina barwnikowa zawarta w mieszkach włosowych pochłania światło lasera i przekazuje je do otaczających komórek, które z kolei przekształcają je w energię cieplną. Ogniwa osiągają temperaturę ok. 70 stopni Celsjusza, co powoduje trwałe uszkodzenia komórek. W związku z tym, że nie są one już w stanie wspomagać wzrostu włosów, istniejące wypadają, a nowe nie rosną.

Depilacja laserowa Katowice – optymalne urządzenie laserowe

Do depilacji laserowej używają się odpowiedniego urządzenia laserowego do danego rodzaju włosów. Stosowane są lasery rubinowe, lasery aleksandrytowe lub diodowe. Depilacja Katowice jest zabiegiem indywidualnym i z punktu widzenia ekspertów najlepszym sposobem na trwałe, delikatne i prawie bezbolesne usuwanie włosów.

Czy laser jest wskazany do każdego typu włosów?

Depilacja Katowice nie jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów włosów. Można usunąć laserowo tylko ciemne włosy. Jasne blond i siwe włosy zawierają zbyt niski poziom melaniny lub nie zawierają jej w ogóle, więc nie absorbują światła.Jeśli natomiast skóra jest zbyt ciemna, światło lasera może dotrzeć nawet do nasady włosa, jest absorbowane na powierzchni skóry, co z kolei może prowadzić do poparzeń. Bardzo cienkie włosy również nie mogą być usuwane laserem. Muszą też mieć określoną grubość, tak aby promień lasera mógł je wykryć.