Transplantacja włosów – recepta na naturalną fryzurę

W dzisiejszych czasach bardzo często jesteśmy oceniani przez pryzmat wyglądu. Nienaganna sylwetka, markowe ciuchy, idealna fryzura. Co zrobić, gdy natura nie dała nam idealnego wyglądu? Nadmierne wypadanie włosów to ogromny problem. Kobiety radzą sobie dużo gorzej z tą dolegliwością niż mężczyźni. Jest jednak na to rada. Transplantacja włosów to zabieg, który może przywrócić piękną, bujną fryzurę. Co warto wiedzieć o zabiegu?

Najważniejsza jest naturalność

Transplantacja włosów Warszawa to zabieg, który pozwala na uzyskanie bujnej fryzury. Najważniejsze jest jednak, że są to włosy, które zostaną z pacjentem na stałe i jednocześnie będą wyglądały naturalnie nie tylko dziś, ale również za 10 i 20 lat. Dlaczego?

Wszczepianie włosów Warszawa to zabieg, który wymaga od lekarza bardzo dużych umiejętności oraz cierpliwości. Polega on na pobraniu mieszków włosowych z potylicy i umieszczeniu w miejscach, gdzie są widoczne braki.

W trakcie wszczepiania włosów Warszawa lekarz robi wiele minimalnych nacięć na głowie, w których umieszcza mieszki włosowe. Powodzenie zabiegu zależy od wykonania jak największej ilości, jak najmniejszych nacięć. Im mniejsza kępka włosów zostanie umieszczona w jednym miejscy, tym autentyczniej będzie wyglądał przeszczep. Włosy będą układały się naturalnie, a zabieg będzie niewidoczny.

Przeszczep włosów – zabieg nie dla każdego

Transplantacja włosów Warszawa nie jest zabiegiem, któremu może poddać się każdy. Jest to zabieg niedostępny dla osób, które walczą z nowotworami. Również osoby, które są podatne na powstawanie bliznowców nie mogą wszczepić sobie włosów. Cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe czy zapalenie skóry głowy to również przeciwwskazania uniemożliwiające zabieg.

Wszczepianie włosów Warszawa to zabieg, który wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Warto jednak wiedzieć, że po zabiegu należy bardzo na siebie uważać. Leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne są koniecznością.

Przez miesiąc po zabiegu transplantacji włosów Warszawa należy pamiętać o unikaniu opalania. Dotyczy to zarówno słońca, jak i opalania w solarium. Bardzo ważne jest unikanie nadmiernego wysiłku. Nie dozwolone są intensywne treningi czy kontakt z wodą chlorowana lub ozonowaną.