Technika masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny zaliczany jest do holistycznej formy terapii. Dzięki pozytywnemu oddziaływaniu na organizm, delikatnej muzyce oraz aromatycznym olejkom, wprowadza w dobry nastrój i dodaje energii. Jego właściwe, a przy tym systematyczne stosowanie to prawdziwa inwestycja we własny komfort i samopoczucie, a ciało z pewnością taką inwestycję doceni.

Korzyści dla ciała

Poddanie się masażowi relaksacyjnemu zalecane jest osobom z różnymi dolegliwościami. Pomaga bowiem zarówno przy bólach pleców czy szyi, jak i w odcinku lędźwiowym. Poprawia ruchomość stawów i zwiększa elastyczność więzadeł. Sposób wykonywania masażu relaksacyjnego poprawia krążenie, obniżając tym samym ciśnienie krwi. Poprawa krążenia pomaga z kolei w pozbyciu się z organizmu nagromadzonych, szkodliwych toksyn. Masowanie znacznie poprawia też kondycję skóry, działając na nią ujędrniająco. Jest to niezwykle przydatne w walce z rozstępami oraz niechcianym cellulitem. Rozluźnione podczas masażu ciało szybciej „zapomni” też o drobnych kontuzjach czy urazach, co przyspieszy powrót do dawnej sprawności.

Korzyści dla ducha

Masaż relaksacyjny pozwala wyciszyć i uspokoić przemęczony organizm. Kojąca muzyka oraz aromatyczne olejki, wykorzystywane podczas masażu, wprawiają w pozytywny nastrój, ułatwiając tym samym pozbycie się negatywnych emocji. Regularne korzystanie z masażu relaksacyjnego zmniejsza trudności z zasypianiem, będące przyczyną ciągłego uczucia zmęczenia. To z kolei znacząco obniża poziom odczuwanego stresu, który przekłada się na ogólną jakość życia.

Wskazania i przeciwwskazania

Nie ma specjalnych wskazań, dotyczących przeprowadzania masażu relaksacyjnego. Jego uspokajająco- rozluźniające działanie nie jest uznawane za zabieg ściśle leczniczy. Dlatego też nie wymaga on specjalnego skierowania i większość osób może sobie na niego pozwolić. Dużą zachętę stanowi także dostępność tego rodzaju masażu, ponieważ posiadają go w swojej ofercie gabinety fizjoterapeutyczne, salony kosmetyczne oraz SPA.

Można jednak wyróżnić pewne przeciwwskazania, odnoszące się do wybranych rodzajów masażu relaksacyjnego. Należą do nich chociażby choroby związane z układem krążenia, astma, czy nowotwory. Trwające u pacjenta infekcje oraz choroby skóry również stanowią przeciwwskazanie do udziału w masażu. Wszelkie wątpliwości w tym zakresie najlepiej skonsultować z lekarzem.