Skuteczne metody walki z cellulitem

Cellulit to problem tak naprawdę każdej kobiety. Panowie nie mają problemów z tak zwaną pomarańczową skórką, ponieważ budowa ich skóry trochę różni się od budowy skóry kobiety, poza tym nie gromadzą w organizmie wody, co często jest przypadłością właśnie kobiet ( na przykład w określonych w dniach cyklu miesięcznego). Skuteczna walka z cellulitem wymaga podejmowania starań na kilku frontach.

Jak walczyć z cellulitem w domu

Pierwszy front to walka z cellulitem w domu. Tutaj najważniejsza jest regularność i nie poddawanie się nawet wtedy, gdy efekty są mało widoczne. Warto zaopatrzyć się w dobrą szczotkę do masażu na sucho, a następnie wykonywać go przez kilka minut rano oraz wieczorem. Dzięki temu skóra ud stanie się bardziej gładka oraz odzyska ładny kolor.

Poza tym ważny jest również masaż pod prysznicem, świetne efekty ujędrniające przynosi również naprzemienne stosowanie bardzo zimnego oraz gorącego prysznica.

Kosmetyki antycellulitowe do stosowania w domu

Drugi front to również walka w domu, jednak tym razem z wykorzystaniem kosmetyków antycellulitowych. Sklepowe półki wręcz uginają się od tego typu specyfików, jednak niestety tych naprawdę skutecznych próżno szukać w zwykłych drogeriach. W przypadku kosmetyków antycellulitowych, im preparat jest droższy, tym tak naprawdę lepiej. Warto wybierać kosmetyki silnie drenujące skórę, w których składzie znajdzie się na przykład ekstrakty z kawy.

Dobrze jest stosować je 2 razy dziennie, oczywiście w połączeniu z masażem antycellulitowym. Poza tym nie należy zapominać o ruchu, oraz o wypijaniu odpowiednie ilości wody. 2 litry wody dziennie to naprawdę minimum, jeżeli na poważnie myśli się o rozprawieniu się z cellulitem. Można wspomagać się również herbatkami antycellulitowymi oraz innymi specyfikami mającymi status suplementów diety.

Zabiegi w SPA

Najskuteczniejsze sposoby walki z cellulitem to zdobycze nowoczesnej medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Warto zatem zapoznać się z ofertą miejsc takich jak na przykład medicaspa.pl, którego strona internetowa https://medicaspa.pl zawiera szereg informacji na temat wykonywanych tam zabiegów. Do profesjonalnej walki z cellulitem w gabinetach kosmetycznych najczęściej stosuje się laser.

To właśnie za jego pomocą można szybko ujędrnić skórę oraz pozbyć się nierówności, Jest to jedyna skuteczna metoda usuwania cellulitu w jego najbardziej zaawansowanych stadiach. Zatem kobiety borykające się z problemem o tak dużym natężeniu powinny pamiętać, że w ich przypadku głównym frontem walki musi być gabinet medycyny estetycznej albo SPA.