Savoir vivre zapachowy

W obecnych czasach perfumy damskie i męskie są niezwykle popularne. Stosowane są jako wyraz własnej osobowości, podkreślenie stylu i przedłużenie galanterii. Niekiedy używane jako podkreślenie własnego statusu. Dla osiągnięcia określonego celu za pomocą perfum warto orientować się w podstawowych zasadach etykiety.

Podstawy podstaw

Chociaż niekiedy wstyd o tym przypominać, czasami dobrze jest wspomnieć o podstawowych zasadach higieny. Przykrywanie przykrych zapachów nawet najpiękniejszymi perfumami francuskimi mija się z celem.

Każdy jest człowiekiem i różne sytuacje mają miejsce. Dodatkowo swoje zapachy często czujemy delikatniej niż osoby z naszego otoczenia. Warto o tym pamiętać. Zwłaszcza w wieku nastoletnim.

Szlachetny umiar

Przy używaniu ulubionych pachnideł, dobrze jest pamiętać o zasadzie umiaru. Nikt nie powinien się czuć zmęczony w naszej obecności użytym przez nas zapachem. Dobrze, kiedy jest on subtelny i wyczuwalny dla innych w odległości mniej więcej jednego, dwóch kroków. Tutaj znów należy przypomnieć, że nasz własny zapach jest dla nas mniej wyczuwalny. Nos szybko się przyzwyczaja.

Świetnym rozwiązaniem będzie uzupełnienie zasobów własnych o Perfumy francuskie. Ze względu na ich dostępność można wybrać wiele zapachów i często je zmieniać, gdy tylko nasz zmysł powonienia się przyzwyczai.

Warto również zastanowić się nad formą aplikacji. Dwa, trzy psiknięcia zdecydowanie wystarczą. Rozpylenie chmurki perfum francuskich, a następnie wejście w nią pozwoli cieszyć się subtelnym, ale i całościowym zapachem.

Sytuacja sytuacji nie równa

Warto zaopatrzyć się w kilka zapachów również po to, aby móc je dostosować do sytuacji. Używanie jednego zapachu w dzień i w nocy oraz przy różnych typach okazji w obecnych czasach nie do końca się sprawdza. Tutaj znów z odpowiedzią przychodzą perfumy francuskie z mnogością opcji.

Na co dzień, do pracy i w sytuacjach formalnych szczególną uwagę należy zwrócić na delikatność i subtelność zapachu. Powyższe rady o umiarze należy przemyśleć dwukrotnie. Nie wskazane są żadne słodkie czy cukierkowe zapachy.

Na wieczór można zastosować bardziej wyraziste perfumy francuskie. W tym przypadku również należy odróżnić różne sytuacje. Inne zapachy nadadzą się do kina, inne na randkę a jeszcze inne do klubu.

Należy pamiętać, że są miejsca i okoliczności, w których użycie żadnych perfum nie jest wskazane. Są to głównie msze i sanktuaria.