Sauna IR i jej zalety

Osoby, które myślą o tym, aby pozbyć się z organizmu nadprogramowych ilości tkanki tłuszczowej, a ponadto chcą oczyścić się z toksyn oraz zależy im na tym, aby nieco spowolnić proces starzenia sie skóry, mogą skusić się na wizytę w saunie. Do wyboru są różne rodzaje, dzięki czemu dla każdego znajdzie się coś przyjemnego.

Sauny – jaką wybrać?

Jeszcze kilka lat temu nie było większego problemu z podjęciem decyzji, gdyż w naszym kraju najpopularniejsze były sauny parowe. Mają one jednak pewien minus. Temperatura w ich wnętrzu musi być bardzo wysoka, nawet ponad 80 stopni, by organizm człowieka mógł zacząć odczuwać pozytywne skutki.

Odkąd zaczęły na terenie kraju powstawać saunaria, to wybór zdecydowanie jest większy. Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, którym w saunie parowej przeszkadzają wysokie temperatury powierza czy duża wilgotność, doskonałym rozwiązaniem będzie sauna ir. Temperatura powietrza osiąga w niej około 45 stopni. Jest to wartość o wiele przyjemniejsza niż w saunie parowej. Korzyści dla zdrowia są podobne. Różnica wynika z tego, iż promieniowanie ogrzewa bezpośrednio ciało człowieka, a nie jedynie powietrze.

Dlaczego warto wybrać się na saunę?

Jeżeli takie pytanie zostałoby skierowane w stronę miłośnika saun, to odpowiedź z pewnością byłaby długa. Korzystanie z sauny ma wiele zalet. Sauna ir pomaga między innymi pozbyć się z organizmu wielu toksyn. Wspomaga także proces spalania tkanki tłuszczowej, jak również przyspiesza regenerację organizmu po wyczerpującym treningu.

To jeszcze nie wszystkie korzyści. Warto wspomnieć także o tym, iż wizyty w saunie mogą wspomagać proces leczniczy niektórych chorób, czego przykładem może być rwa kulszowa. Chwila w saunie doskonale poprawi także nastrój, nawet po bardzo trudnym dniu.

Kiedy lepiej nie korzystać z sauny?

Pomimo tego, iż sauna ir może przynieść wiele korzyści dla zdrowia człowieka, to nie każdy może korzystać z jej dobrodziejstw. Kiedy należy zachować szczególną ostrożność?

Przed zabiegiem warto powstrzymać się między innymi przy podwyższonej temperaturze ciała, podczas miesiączkowania, przy niewydolności krążenia, chorobach zakaźnych lub będąc w ciąży. Zawsze warto zasięgnąć rady lekarza czy wizyta na saunie w konkretnym przypadku jest dobrym pomysłem.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw