Rodzaje foteli kosmetycznych

Wizyta w salonie kosmetycznym powinna poprawić wygląd oraz samopoczucie osób, które decydują się na oferowane usługi. Dlatego niezbędne są nie tylko wiedza i umiejętności specjalistów wykonujących zabiegi, ale również odpowiedni sprzęt.
Fotel kosmetyczny to miejsce, gdzie wykonywanych jest najwięcej zabiegów, więc musi być on odpowiednio dobrany.

Fotele kosmetyczne

Po pierwsze pełni on funkcje estetyczne, odpowiednio dopasowany do wnętrza będzie je upiększał i dodawał charakteru. Kolor, estetyczny kształt – na to głownie patrzą osoby chcące doposażyć swój gabinet. Jednak najważniejsze są dwa czynniki, które powinny mieć kluczowe znaczenie podczas wyboru sprzętu, są nimi: kąt nachylenia oraz płynna regulacja wysokości.

Wyróżnia się kilka modeli wyżej wymienionego sprzętu kosmetycznego.

Standardowe

Zapewniają klientom wygodę, pozwalają się zrelaksować i odprężyć po trudach dnia codziennego. Dla kosmetyczki będą miejscem efektownej pracy dzięki łatwemu dostępowi do wszystkich partii ciała. Sam fotel jest łatwy w obsłudze, pozwala sprawnie regulować wysokość, kąt nachylenia i podparcia nóg oraz pleców. Dużym ułatwieniem będą kuwety zamocowane do fotela, pozwalające na zamieszczenie w nich niezbędnych akcesoriów.

Elektryczne

Są one rodzajem klasycznych foteli kosmetycznych z zasilaniem elektrycznym. Uprzyjemnią one zabieg a salonowi piękności dodają charakteru oraz sprawią wrażenie luksusu. Ruchome funkcje fotela są sterowane za pomocą pilota usprawnia i przyśpiesza pracę. Są one na tyle funkcjonalne, że pozwalają szybko i sprawnie dopasować ułożenie sprzętu do aktualnie wykonywanego zabiegu.

Hydrauliczne

Idealnie sprawdzają się salonach piękności oraz gabinetach medycyny estetycznej. Zapewniają one najlepsze warunki pracy, a pacjenci czują się w nich maksymalnie bezpiecznie i komfortowo. Ich mechanizm pozwala na sprawne i odpowiednie ustawienie sprzętu bez większego nakładu sił. Posiadają zdejmowane elementy, takie jak podłokietniki i poduszki.

Mobilne

Są bardzo przydatne w przypadku, gdy usługi kosmetyczne wykonywane są w różnych miejscach. Bez większego problemu można je złożyć, włożyć do dołączonego pokrowca i przewieść w inne miejsce. Nie posiadają zbyt wiele funkcji, ponieważ mogą one zwiększyć wagę sprzętu, co negatywnie może wpłynąć na łatwość przewożenia.

Fotel kosmetyczne dostępne są w ofercie beautysystem.pl.