Przeszczep włosów sposobem nie tylko na kompleksy

Utrata włosów, szczególnie nagła, na pewno nie jest mile widziana. Powoduje zmianę wyglądu, zdarza się, że oszpeca, a to często wywołuje kompleksy. Obecnie, dzięki zaawansowanym technikom przeszczepu włosów, można skutecznie odwrócić skutki wypadania włosów i przywrócić pożądany wygląd zarostu głowy.

Wypadanie włosów i jego przyczyny

Kliniki przeszczepu włosów oferują go nie tylko mężczyznom, którzy tracą włosy wraz z wiekiem. Jest to tzw. łysienie androgenowe i jest najczęstszy powód, który sprawia, że mężczyźni decydują się na przeszczepienie zarostu.

Jednak utrata włosów może nastąpić nie tylko w takim przypadku. Często za wypadaniem włosów stoją choroby, np. onkologiczne i późniejsze leczenie. Również blizny to miejsca, które są pozbawione włosów. Wśród osób decydujących się na przeszczep włosów są też takie, które mają rzadki zarost i chcą go zagęścić. Dotyczy to nie tylko zarostu głowy, ale również twarzy.

Czy przeszczep włosów jest skuteczny?

Choć przeszczepianie włosów staje się coraz popularniejsze, wiele osób wciąż ma w głowie obraz, kiedy przeszczepione włosy wyglądają nienaturalnie i od razu można rozpoznać, że dokonano przeszczepu włosów.

Postęp medycyny i w tej dziedzinie pozwala jednak aktualnie na wykonanie przeszczepu zarostu w taki sposób, aby był on nie do odróżnienia od naturalnego. Sam zabieg jest oczywiście bezbolesny i nie powoduje żadnych komplikacji.

Jak wygląda przeszczep włosów?

Przeszczepu włosów dokonuje się najczęściej poprzez pobranie meszków włosowych z potylicznej części głowy bez uszczerbku dla wyglądu tego obszaru głowy. W renomowanych klinikach przeszczepu włosów wcześniej wykonuje się badania medyczne, których celem jest określenie przyczyny wypadania włosów. Zastosowanie leczenia zapobiegającemu wypadaniu może znacznie poprawić końcowy efekt.

Warto nadmienić, że Przeszczep włosów nie jest usługą skierowaną tylko do mężczyzn. Utrata włosów dotyka również kobiety i również może to być łysienie androgenowe. Panie mogą na przykład zdecydować się też na uzupełnienie brwi, czym mogą wydatnie poprawić ich wygląd i kształt.