liposukcja laserowa

Jak przebiega liposukcja laserowa i co robić po zabiegu?

Współcześnie wiele osób dąży do perfekcyjnego wyglądu i ładnie wymodelowanej sylwetki, co nie zawsze da się osiągnąć przez dobrą dietę czy aktywność fizyczną. Rozwiązaniem stać się może liposukcja laserowa Katowice proponują zaś jedne z najlepszych zabiegów.

Liposukcja Katowice – na czym polega taki zabieg?

Jeszcze kilka lat temu najbardziej popularna była tzw. liposukcja tradycyjna, gdzie odsysanie tłuszczu było dość inwazyjne i pozostawiało siniaki. Teraz, kiedy tylko jest to możliwe wykorzystywana jest liposukcja laserowa, która wykorzystuje cieniutkie światłowody. Są one wprowadzane do tkanki za pomocą specjalnych kaniul (średnica tych ostatnich wynosi 1 mm). To właśnie taki sprzęt sprawia, że zabieg jest mało inwazyjny. Cała procedura odbywa się pod znieczuleniem miejscowym, najczęściej tumescencyjnym. Pod wpływem wytwarzanego przez laser ciepła redukowana zostaje tkanka tłuszczowa, a zarazem poprawia się sprężystość i tekstura skóry (znika też cellulit). Taka liposukcja laserowa Katowice sprawia, że rekonwalescencja po zabiegu jest dość krótka i w niektórych przypadkach powrót do codziennej aktywności następują już po jednym albo dwóch dniach. Warto też zaznaczyć, że sam zabieg trwa około godziny.

Masaż endodermolipolityczny – po zabiegu liposukcji

Aby liposukcja laserowa przyniosła naprawdę pożądane efekty, po zabiegu pacjent czasami musi nosić opatrunek uciskowy, natomiast zawsze zalecane jest noszenie specjalnej odzieży uciskowej. Należy ją zakładać codziennie przez okres nawet kilkunastu tygodni. Niekiedy lekarz zaleca także kilkudniową kurację antybiotykową (aby uniknąć infekcji). U niektórych osób dobrze sprawdzą się masaże endodermolipolityczne (pierwszy może odbyć się dziesięć dni po zabiegu). Taki masaż polega na oddziaływaniu na skórę oraz podskórną tkankę łączną. Dzieje się to dzięki zastosowaniu precyzyjnego masażu mechanicznego z jednoczesnym wykorzystaniem: podciśnienia, systemu nagrzewania podczerwienią, a także prądu RF. Taki masaż poprawia kondycję skóry po zabiegach liposukcji. Lekarze zalecają, by został on wykonany około dziesięć razy (po dwa razy w jednym tygodniu).

Co daje masaż endodermolipolityczny? Przede wszystkim rozbija on nierówności i drobne złogi oraz zmniejsza obrzęk chłonny pojawiający się po zabiegu, a także usprawnia krążenie i odbudowuje naczynia krwionośne w tkance podskórnej. Co więcej może on zniwelować cellulit i ujędrnić wiotką skórę.Korzyści jest naprawdę dużo, a najważniejsze jest to, że dzięki niemu efekt, jaki dała liposukcja Katowice będzie trwały i doskonale widoczny.

Źródło: http://www.lipoline.pl/