Podstawowe kosmetyki do pielęgnacji dłoni i stóp

Pielęgnacja dłoni i stop ma bardzo istotne znacznie w procesie dbałości o urodę. Niestety często te partie ciała są traktowane po macoszemu ze względu na brak czasu i skrupulatności. Jakie kosmetyki do dłoni stóp powinna mieć w łazience każda zadbana pani? Wystarczy tak naprawdę kilka elementów, by te części ciała zawsze wyglądały dobrze.

Nawilżanie i odżywianie

Jednym z podstawowych kosmetyków do dłoni i stóp, powinien być dobry krem nawilżający, na przykład z wysoką zawartością mocznika. Te partie cała wysuszają się o wiele bardziej niż inne. Dłonie są bardzo często narażone na moczenie w wodzie, detergenty czy mróz i słońce, zaś stopy cały dzień spędzają w butach. Szczególnie wieczorem, ale także i rano, należy się im odrobina nawilżenia.

Ponadto warto w swojej kosmetyczce mieć również kosmetyki odżywcze, które napinają skórę i sprawiają, że lepiej ona wygląda. Nierzadko są to kremy, które zawierają również składniki wzmacniające paznokcie. Takie kosmetyki do dłoni i stóp zawierają na przykład masło shea czy olejki roślinne. Na noc można nawet wykonać kompres z takich produktów i nałożyć na dłonie i stopy rękawiczki. Rano z pewnością będą niezwykle miękkie i nawilżone.

Usuwanie martwego naskórka

Zwykle nie zapominamy o regularnym peelingu twarzy i ciała, niestety dłonie i stopy najczęściej są przy tym pomijane. Regularny peeling gruboziarnisty z masażem sprawi, że te części ciała będę miękkie i odświeżone. Tak naprawdę wystarczy jeden kosmetyk do dłoni i stóp tego typu, by móc wykonać zabieg co najmniej raz lub dwa razy w tygodniu.

Najlepiej wybrać peeling z dość dużymi ziarnami. Wystarczy na zmoczoną skórę dłoni i stóp nałożyć nieco produktu i masować kolistymi ruchami. Później kosmetyk zmywa się pod bieżącą wodą.

Parafina nawilży i odżywi

Oprócz regularnie używanych produktów, takich jak kosmetyki do dłoni i stóp, które można stosować domu, warto raz na jakiś czas wybrać się do salonu kosmetycznego na zabieg ciekłą parafiną, która doskonale nawilża i odżywia. Taki zabieg można również przygotować sobie w domu, jednakże trzeba posiadać podgrzewacz do parafiny.

Może to być też nieco ryzykowne, ponieważ rozpuszczony produkt jest gorący, więc lepiej oddać się w tej kwestii swojej zaufanej kosmetyczne. Po nałożeniu ciekłej parafiny, dłonie i stopy przez dłuższy czas będą wyglądać doskonale. Efekt ten podtrzymuje się dobrym kosmetykiem nawilżającym i odżywczym.

Pielęgnacyjne kosmetyki do dłoni i stóp znajdziesz na kosmetykizameryki.pl