Owocowe perfumy

Właśnie skończył się Twój ulubiony flakonik perfum? A może szukasz idealnego zapachu na prezent dla bliskiej Ci osoby? Niezależnie od tego jaki jest Twój cel, musisz wiedzieć, że dobrze trafiłeś, ponieważ specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty przygotowaliśmy ten mini poradnik na temat doboru perfum.

Jaki zapach do Ciebie pasuje?

Jeśli szukasz perfum dla siebie, pierwszą rzeczą nad którą powinieneś się zastanowić jest oczywiście to, czego oczekujesz od danych perfum. To właśnie Twoje wymagania oraz preferencje grają główne skrzypce przy wyborze zapachu. Jeśli zatem nie jesteś przekonany co do tego, jaki zapach będzie dla Ciebie idealny, możesz wybrać się do perfumerii stacjonarnej i osobiście sprawdzić jakie kompozycje podobają Ci się najbardziej. Dobrym pomysłem może okazać się również wypełnianie różnego rodzaju testów internetowych mających na celu określenie idealnego zapachu dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że tego typu testy mogą być mylące, a zapach, który dany test do Ciebie dobierze, może się zupełnie nie pokrywać z tym czego oczekujesz od danych perfum. Najlepszą metodą ma wybranie idealnego zapachu będzie zatem osobiste sprawdzenie danych perfum.

Dziewczęce perfumy

Zapachy, które przeważnie kojarzą się z dziewczęcością oraz delikatnością to perfumy oparte na nutach kwiatowych lub owocowych. Tego typu zapachy idealnie sprawdzą się na wiosnę oraz lato, jednak nie oznacza to wcale, że nie można nosić ich podczas zimy – wręcz przeciwnie, będą one bardzo miłą alternatywą dla ciężkich oraz często przygnębiających zapachów. Owocowe perfumy często są utożsamiane z piękną oraz promienną kobietą, która emanuje urodą oraz wrodzonym wdziękiem. Warto zaznaczyć, że ludzie przy poznaniu drugiej osoby bardzo często kierują się zmysłami (w tym głównie zmysłem węchu), aby zrobić dobre wrażenie, warto zatem zadbać o ciekawy zapach, który będzie kojarzony tylko z Tobą.

Rodzaje owocowych perfum

Jeśli myślisz, że samo określenie „owocowe perfumy” jest rozwiązaniem Twojego problemu, to jesteś w błędzie. Jest wiele różnych rodzajów perfum na bazie owoców. Do jednych z najpopularniejszych należą oczywiście perfumy z silną nutą cytrusów. Takie zapachy najczęściej można spotkać w wakacje. Podczas zimy oraz jesieni popularnym rozwiązaniem stają się śliwki oraz wiśnie. Co ciekawe, w okresie zimowym słodkie zapachy owocowe często są łączone na przykład z czekoladą lub toffi. Tego typu apteczne propozycje mogą okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o prezent.