Oczyszczanie organizmu z dietą dr Dąbrowskiej

Nasze samopoczucie w dużej mierze zależy od tego, co jemy. Złe nawyki żywieniowe prowadzą więc nie tylko do nadwagi, ale również problemów zdrowotnych i obniżenia naszych sił witalnych. Wczasy z dietą dr Dąbrowskiej to połączenie zdrowej diety oraz relaksu, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie i kondycję psychiczną.

Zasady odżywiania według dr Dąbrowskiej

Główną zasadą takiego sposobu odżywania jest oparcie wszystkich posiłków na świeżych warzywach i owocach. Dzięki temu dostarcza się organizmowi wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania mikro i makroelementów. Poza tym świeże warzywa i owoce są bogatym źródłem błonnika, a także wody, które oczyszczają organizm z nagromadzonych toksyn i przywracają mu jego prawidłowe funkcjonowanie.

Spożycie dużej ilości tego rodzaju produktów i włączenie ich do każdego posiłku, jest także równoznaczne z ujemnym bilansem kalorycznym. Dzięki temu wczasy z dietą dr Dąbrowskiej przyczyniają się do zgubienia nadprogramowych kilogramów, poprawienia stanu cery, włosów i paznokci, a także ujędrnienia ciała i to całkiem w bezpieczny i przyjemny sposób.

Dla kogo przeznaczone są wczasy?

Wczasy, które obejmują również odżywianie zgodne z dietą dr Dąbrowskiej, przeznaczone są dla osób, które pragną oczyścić swój organizm, wdrożyć prawidłowe nawyki żywieniowe obfitujące w warzywa o owoce oraz zrzucić nadprogramowe kilogramy. Poza tym skorzystać mogą z niej osoby, które potrzebują aktywnego relaksu na łonie przyrody.

Przede wszystkim powinny skorzystać z nich osoby obarczone ryzykiem chorób cywilizacyjnych, a także już nie nie chorujące. Można do nich zaliczyć przede wszystkim otyłość, nadciśnienie, cukrzycę, reumatoidalne i zwyrodnieniowe choroby stawów, łuszczycę, wrzody żołądka, alergie oraz jelito nadwrażliwe.

Jak wyglądają wczasy z dietą dr Dąbrowskiej

Zlokalizowane są w przyjemnej i atrakcyjnej pod względem przyrodniczym okolicy. Turnus trwa zazwyczaj 14 dni i obejmuje zakwaterowanie w pokojach o wysokim standardzie, wyżywienie, a także wiele innych atrakcji.

Podczas wczasów można między innymi brać udział w ciekawych zajęciach połączonych z wykładami dotyczącymi zdrowego odżywiania się, różnych formach aktywności fizycznej i ciekawych wycieczkach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra