Nowoczesne metody redukcji tkanki tłuszczowej

Idealna sylwetka, bez grama niepotrzebnego tłuszczu – to marzenie wielu osób, bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Jednak odchudzanie kojarzy nam się zazwyczaj jedynie z katorżniczą pracą nad sobą, restrykcyjnymi dietami oraz dużym wysiłkiem fizycznym. Istnieją jednak metody walki z tkanką tłuszczową, które są bardziej nowoczesne. Jakie to?

Lipoliza iniekcyjna

Jest to metoda nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Dokonuje się tego za pomocą specjalnych zastrzyków. Dzięki substancjom wstrzykiwanym w konkretne partie ciała, komórki rozpadają się i dochodzi do uwolnienia komórek tłuszczowych. Następnie wędrują one do wątroby, by zostać przez nią rozłożone i ostatecznie wydalone z organizmu. Właściwy zabieg lipolizy iniekcyjnej trwa około trzydziestu minut, a na efekty musimy czekać mniej więcej przez dwa tygodnie.

Kriolipoliza

Istnieją również metody walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej, które wymagają użycia specjalnego sprzętu. Specjalistyczne Urządzenia do lipolizy pozwalają na wykonanie, między innymi kriolipolizy. Zabieg ten jest również bezinwazyjnym, polega na usuwaniu tkanki tłuszczowej poprzez jej zamrażanie. Badania wykazały, iż są one dużo wrażliwsze na niską temperaturę, niż pozostałe tkanki. Oznacza to, iż potraktowane zimnem ulegają obumarciu. Taki rozkład tkanek tłuszczowych nazywamy właśnie lipolizą. Stosowana miejscowo, przy pomocy specjalnych urządzeń do lipolizy, staje się metodą bezpieczną i bezinwazyjną. Jak dokładnie wygląda zabieg? Przykłada się głowicę urządzenia do konkretnego miejsca na ciele (głównie do brzucha, nóg oraz rąk), która zasysa dany obszar ciała. Następnie emituje on bardzo niską temperaturę (ok. 3 stopni Celsjusza), następuje więc rozkład komórek tłuszczowych, przy jednoczesnym pozostawieniu pozostałych. W ostatnim etapie zostają one wydalone z organizmu z pomocą wątroby. Dlatego też efekty są widoczne dopiero po kilku tygodniach od przeprowadzonego zabiegu.

Warto zaznaczyć, że pomimo iż lipoliza może dać spektakularne efekty, najlepiej jest łączyć zabiegi ze zrównoważoną dietą oraz umiarkowanym wysiłkiem fizycznym. Dzięki temu wzmocnimy efekt osiągnięty przez urządzenia do lipolizy. By efekty były naprawdę zadowalające, konieczne jest też wykonanie kilku zabiegów w odpowiednim odstępie czasu.