Nawilżające kremy do twarzy

Wśród różnego typu kosmetyków, jednymi z najczęściej kupowanych są nawilżające kremy do twarzy. To właśnie one najchętniej wybierane są przez młode osoby lub te, które ze skórą nie mają większych problemów.

Nawilżające kremy do twarzy

Nawilżające kremy do twarzy doskonale sprawdzą się w przypadku skóry pozbawionej wody, starzejącej się, a także dla osób, które wykonują makijaż i lubią posmarować się lekkim kremem. Nawilżające kremy do twarzy zwykle mają niezwykle lekką, wodną konsystencję, dzięki czemu też są one lekkie i nadają się pod makijaż, przy czym też nie zatykają porów.

Skóra, która jest odwodniona bardzo często zaczyna się przetłuszczać, ponieważ produkuje nadmiar sebum, które ma nawilżyć wierzchnią warstwę naskórka. Dla takich skór idealnie więc sprawdzają się kremy nawilżające, które regularnie stosowane sprawiają, że wytwarza się niej sebum, które to właśnie powoduje nieestetyczne świecenie się skóry. Wybierając odpowiedni krem nawilżający zawsze warto czytać jego skład.

Dobre składniki nawilżających kremach do twarzy

Wśród nawilżających kremów do twarzy zwykle w ich składzie będziemy wyróżniać różnego typu humektanty, to jest składniki, które zatrzymują wilgoć w rogowej warstwie naskórka. Wśród składników będą znajdować się też alkohole lub polihydroksykwasy. Co więcej, w składzie dobrego kremu do twarzy o właściwościach nawilżających powinny znaleźć się też takie składniki jak gliceryna, kwas hialuronowy, mocznik czy też alantoina. Jeżeli zależy nam na kremie nawilżającym, które doskonale sprawdzi się pod makijaż, szukajmy takich, które będą miały lekką, żelową konsystencję. Gęste, ciężkie kremy mogą rolować się na twarzy, co sprawi, że makijaż nie będzie dobrze się trzymał.

Czy krem nawilżający naprawdę nawilża?

Dłuższe stosowanie kremu nawilżającego poprawia nawilżenie skóry, sprawiając że zatrzymuje ona więcej cząsteczek wody i drogocennych składników. Czasami jednak zdarza się, że zakupiony krem pomimo tego, że ma właściwości nawilżające, nie nawilż atak jakbyśmy tego chcieli, przez co też wydaje nam się, że krem nie działa. Taki stan rzeczy może być spowodowany zbyt lekką konsystencją danego produktu i wówczas należy sięgnąć po bardziej bogaty krem, np. krem odżywczy.

Kremy do twarzy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl