Naturalnie piękne włosy

Chyba każda kobieta marzy o bujnej fryzurze i włosach wyglądających pięknie i zdrowo każdego dnia. Niestety, nie każdą z nas natura obdarzyła równie hojnie. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zadbać o swoje włosy. W niniejszym artykule przedstawię niektóre z nich.

Mycie włosów

Najbardziej powszechnym, bo stosowanym niemal przez wszystkich zabiegiem pielęgnacyjnym jest po prostu mycie włosów. Ale czy na pewno mycie włosów jest takie oczywiste? Czy każdy z nas robi to poprawnie? Chciałabym zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Przede wszystkim częstotliwość mycia. Zazwyczaj jest podyktowana rodzajem naszych włosów i ich wyglądem – jeśli mamy włosy przetłuszczające się, wymagają one częstszego mycia, natomiast włosy suche można myć rzadziej. Zaskakujące jest jednak to, że im częściej myjemy włosy, tym szybciej się one przetłuszczają – wynika to z naruszania naturalnej ochrony włosów, które broniąc się przed tym, wytwarzają jeszcze większą ilość substancji ochronnych.

Ważny jest również dobór szamponu do mycia włosów. Obecnie na drogeryjnych półkach jest szalony wybór tego rodzaju kosmetyków. Mam tylko jedną radę – czytajmy etykiety! Postarajmy się dobrać szampon do rodzaju posiadanych przez nas włosów. Okazuje się również, że to, co służyło nam jeszcze kilka miesięcy temu może być już nieodpowiednie – nie wahajmy się wtedy zmienić rodzaj używanego szamponu.

Odżywka do włosów

Mycie włosów jest zaledwie wstępem, swoistym preludium do ich właściwej, całościowej pielęgnacji. Kolejnym etapem powinno być zastosowanie odżywki do włosów. Pod pojęciem odżywka do włosów mam tutaj na myśli wszelkiego rodzaju kosmetyki służące do poprawy wyglądu włosów oraz ich odbudowy, pomijając produkty do stylizacji fryzury (które mogą paradoksalnie jeszcze osłabiać kondycję naszych kosmyków).

Odżywki do włosów można podzielić według różnych kryteriów, najprostszym jest chyba podział w zależności od konieczności spłukiwania danego kosmetyku.

Odżywka do włosów do spłukiwania zawiera więcej substancji czynnych, które wnikają w nasze włosy. Ważne jest, aby przestrzegać czasu aplikacji produktu na włosy, ponieważ w przeciwnym razie nasze włosy mogą wyglądać na obciążone.

Odżywka do włosów bez spłukiwania jest zasadniczo lżejsza, ale zawiera również mniejszą ilość składników aktywnych. Może być świetnym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji.

Odżywki do włosów kupisz na Kosmetykizameryki.pl