Naturalne metody na lifting twarzy

Nie trzeba wcale od razu kłaść się na stole operacyjnym, aby w wyjątkowo efektywny sposób zadbać o skórę twarzy, ujędrnić ją i wygładzić jej strukturę. W skrajnych przypadkach chirurgia plastyczna okazuje się nieoceniona, jednak większości ludzi w zupełności wystarczy niechirurgiczny lifting twarzy. Na czym zatem może on polegać?

Naturalne środki odmładzające

Po pierwsze – miód. Najlepszy będzie ten naturalny, kupiony bezpośrednio od pszczelarza. Doskonale odżywia skórę, jednocześnie ją wygładzając i zapobiegając procesom starzenia się. Dobrze nawilżony naskórek znacznie lepiej radzi sobie z pierwszymi oznakami starości. Zmarszczki pojawiają się na nim wolniej i są mniej widoczne.

Miodu nie powinno się stosować codziennie – najlepiej traktować go jak maseczkę do twarzy i używać średnio raz lub dwa razy w tygodniu. Sporą warstwę produkty należy nałożyć na całą skórę i spłukać ciepłą wodą po upływie ok. 20 minut. Aby ułatwić sobie wykonanie zabiegu, miód można połączyć z niewielką ilością jogurtu.

Niechirurgiczne zabiegi medyczne

Istnieje też wiele niechirurgicznych zabiegów, które działają równie dobrze co metody stosowane w chirurgii plastycznej. Wykorzystują moc ultradźwięków i z ich pomocą przedostają się do głębokich warstw skóry, tam pobudzając ją do regeneracji. Naskórek zaczyna sam się odbudowywać i wraz z upływem czasu nabiera coraz lepszego wyglądu.

Niemalże każdy niechirurgiczny lifting twarzy ma jednak to do siebie, że mimo iż daje dobre efekty, nie utrzymują się one zbyt długo. Przeważnie zaczynają zanikać już po paru miesiącach, a po upływie dwóch lat przestają być jakkolwiek zauważalne. Z tego powodu niechirurgiczny lifting należy stosować dość systematycznie. Powinno się to robić średnio raz na półtora roku, aby podtrzymać efekty zabiegu.

Domowe zabiegi kosmetyczne

Nie mając jednak czasu lub pieniędzy na skorzystanie z niechirurgicznego liftingu twarzy, można zafundować sobie coś podobnego w domowych warunkach. Niektóre podstawowe zabiegi pielęgnacyjne fantastycznie odświeżają naskórek i hamują jego starzenie się. Warto wprowadzić je do codziennej pielęgnacji, aby jak najdłużej utrzymać swój młody wygląd.

Jednym z najlepszych i jednocześnie najprostszych zabiegów jest peeling. Pozwala na usunięcie martwego i zrogowaciałego naskórka oraz odsłonięcie gładszych warstw twarzy. Wykonywany regularnie sprawia, że nakładane na cerę kosmetyki mogą intensywniej na nią zadziałać. Peeling najlepiej wykonywać raz w tygodniu, aby nie przemęczyć nim naskórka.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z kliniki Dermoklinika