Najpopularniejsze zabiegi odmładzające na twarz

Są różne sposoby na utrzymanie młodego wyglądu skóry. Na co dzień możemy stosować przeciwzmarszczkowe kremy albo naturalne oleje roślinne np. argonowy. Jednak coraz większą popularnością cieszą się zabiegi odmładzające na twarz wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Które z nich najczęściej wybierane są przez klientki?

Peelingi chemiczne

Jeden z najbezpieczniejszych zabiegów odmładzających na twarz – można go wykonać nawet samodzielnie w domu!. Redukuje nie tylko zmarszczki, ale też blizny, trądzik, piegi, rozszerzone pory, szorstkość skóry i przebarwienia. Polega na usuwaniu martwego naskórka za pomocą produktów zawierających kwasy owocowe lub alfa-hydroksykwas. Zabieg kosztuje od stu do kilku tysięcy złotych. Peeling chemiczny nie jest polecany kobietom w ciąży, osobom z chorobami autoimmunologicznymi lub posiadających skórę wrażliwą.

Mezoterapia igłowa

Podczas tego zabiegu za pomocą mikronakłuć podaje się do warstwy skóry właściwej różnego rodzaju preparaty zawierające najczęściej witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy, peptydy, wyciągi z alg lub zielonej herbaty. Preparat jest odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta. Jest to zabieg nieinwazyjny i chętnie wybierany przez klientki. Istnieje też mezoterapia bezigłowa polegająca na podawaniu substancji odżywcze za pomocą impulsów elektrycznych.

Ultradźwięki

Ultradźwięki stymulują produkcję kolagenu, który odpowiada za jędrność skóry, dzięki czemu zmarszczki są mniej widoczne. Efekt odmłodzenia można zauważyć dopiero po kilku tygodniach. Zabieg przebiega szybko i bezboleśnie, a efekt odmłodzenia utrzymuje się nawet do dwóch lat – jest to najbardziej trwały zabieg w kosmetologii.

Nici liftingujące

Nici liftingujące nowej generacji wykonane z polidioksanonu (PDO) i stosowane są w gabinetach medycyny estetycznej od kilku lat. Efekt odmładzający utrzymuje się przez 6-8 miesięcy. Zabieg jest bezpieczny i szybko poprawia wygląd skóry. Nie jest bolesny – stosuje się znieczulenie. Nici liftingujące wprowadza się za pomocą igły, najczęściej w liczbie 15-20. Zabieg trwa od 15 do 60 minut.

Która kobieta nie marzy o tym, aby jej twarz była jak najdłużej piękna i młoda? Warto zastanowić się nad tym jakie zabiegi odmładzające na twarz będą dla nas najlepsze. Pod uwagę należy wziąć nie tylko cenę czy opinię koleżanki – o tym, które zabiegi będą dla nas najlepsze najlepiej wie lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog.